Porod

S námi se už porodu bát nemusíte. Přečtěte si články věnované tomuto přelomovému zážitku v životě ženy s tipy, jak na porod co nejlépe  připravit nejen sebe, ale i ostatní členy rodiny.

Vyberte si měsíc
Zobrazit články

Nejčastěji vás o porodu zajímá

 1. před porodem
 2. průběh porodu
 3. po porodu
Článek

Porod císařským řezem

Císařský řez je nejčastější porodnickou operací známou už od starověku. V současné době představuje 15 % všech porodů v ČR.

ČlánekPřečtěte si v našem článku, jaké důvody mohou vést k vyvolání porodu a jak proces probíhá.

Vyvolání porodu

Vyvolání porodu – indukce - je druh medikamentózního porodu, kdy jsou děložní kontrakce a tím i samotný porod, vyvolány podáním léků.

ČlánekLze porod naplánovat? A co všechno lze předem ovlivnit? Zeptali jsme se za vás zkušeného porodníka Jany Contreras Šklíbové.

Příprava na porod: jak připravit sebe i partnera

Některé maminky si plánují do detailu, jak by měl jejich porod probíhat, jiné to neřeší. Zeptali jsme se za vás na nejčastější otázky, které nám prostřednictví poradny pokládají nastávající maminky, zkušené gynekoložky a porodníka Jany Contreras Šklíbové.

Aplikace

Nejbližší porodnice

Vyhledávač porodnic vám jednoduše najde všechny porodnice ve vašem okolí! Detailní popis hodnocení porodnic a komentáře od zkušených rodiček vám navíc pomůžou ve výběru té vaší.

Aplikace

Vyšetření před porodem

Nezapomeňte na vyšetření, které byste měla absolvovat, než se vaše děťátko narodí. Nechte si posílat připomínky do vašeho e-mailu.

 1. Jitka
  Odbornice na dětskou výživu

  První krmení z lahvičky je pro dítě velká změna. S učením na lahvičku začněte tehdy, kdy jste vy i dítě v klidu a ve známém prostředí.

  Zobrazit článek
 2. Miriam
  Laktační poradkyně, odbornice na dětskou výživu a péči o děti

  Znáte všechny způsoby, jak posilovat imunitu kojence, aby stonal co nejméně? Mám pro vás 5 tipů, jak zvýšit dětskou imunitu.

  Zobrazit článek
 3. Andrea
  Nutriční terapeutka, farmaceutická laborantka a laktační poradkyně

  Kojíte a „běžná“ poloha vsedě vám nevyhovuje? Existují i další – třeba pro malé novorozence nebo pro noční kojení.

  Zobrazit článek
 4. Ludmila
  Porodní asistentka, laktační poradkyně a odbornice na dětskou výživu

  I když o zadeček miminka pečujeme správně, někdy se opruzeninám prostě nevyhneme. Trpělivě přebalujte, ideálně i v noci!

  Zobrazit článek
 5. Lucia
  Zdravotní sestra, odbornice na výživu a alergie, laktační poradkyně

  Víte, kdy zavádět potenciální alergeny do stravy dítěte, abyste minimalizovali vznik alergií? Začněte s příkrmy v tzv. imunologickém oknu!

  Zobrazit článek