Zjistěte své plodné dny

Cítíte, že už jste dost zralá na roli maminky?

Pokud plánujete těhotenství, vyplatí se vědět, kdy máte své plodné dny. S jejich určením vám pomůže naše ovulační kalkulačka – stačí znát datum své poslední menstruace a standardní délku svého menstruačního cyklu! Zvyšte svoje šance na rychlé otěhotnění.

Ovulační kalkulačka

Zadejte datum 1. dne poslední menstruace:


Prosím vyberte datum

Jaká je průměrná délka vašeho cyklu?

Dní


Prosím zadejte platné dny

Na základě vašich odpovědí je nejpravděpodobnější, že budete plodná v následujících časech

Plodné dny

Jak funguje ovulační kalkulačka?

Naše kalkulačka vám poskytne přibližnou představu o tom, kdy můžete mít plodné dny. Pro přesnější určení plodných dní sledujte další tělesné příznaky spjaté s ovulací nebo vyzkoušejte ovulační testy, které v moči detekují hormon, co pomáhá k uvolnění vajíčka z vaječníků. 

Co jsou to to plodné dny?

Plodné období je krátký časový úsek, nejčastěji třináctý až čtrnáctý den od prvního dne poslední menstruace. V tomto období se zrající vajíčko uvolňuje z vaječníku a dochází k ovulaci. Při cyklu s délkou 28 dní by k ní tedy došlo přesně uprostřed cyklu. 

Vajíčko má 24 hodin na to, aby bylo oplodněno spermiemi. Pokud se to povede, vajíčko se uhnízdí ve sliznici vaší dělohy. Při cyklu s délkou 28 dní by k ní tedy došlo přesně uprostřed cyklu.Nezapomínejte, že menstruační cyklus je velmi individuální, proto je stanovení plodných dnů pomocí kalkulačky pouze orientační metoda. 

Jaké jsou nejčastější příznaky ovulace?

Když se blíží vaše ovulace, můžete u sebe pozorovat:

  • vyšší množství vaginálního hlenu, jeho hustší konzistenci  
  • mírně zvýšenou teplotu 
  • bolesti břicha  
  • citlivá prsa 
  • špinění  
  • pocit nadýmání

Jak vypočítat plodné dny s nepravidelnou menstruací?

Při nepravidelné menstruaci je velmi obtížné určit, kdy vaše tělo ovuluje. Zkuste mít nechráněný sex každé dva nebo tři dny. 

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x