Těhotenská kalkulačka

Čekáte miminko?

V naší těhotenské kalkulačce si snadno spočítáte datum porodu. Stačí zadat první den poslední menstruace. Kalkulačka pak snadno spočítá váš aktuální týden těhotenství a přibližný termín porodu. Sledujte, kolik vám do porodu zbývá dní, a sledujte své těhotenství přehledně týden po týdnu. 

Spočítejte očekávaný termín porodu vašeho dítěte

Termín vašeho porodu je

Test1
Test3

Spočítejte očekávaný termín porodu vašeho dítěte

Zadejte datum 1. dne poslední menstruace:

Ujistěte se, že zadané datum je za posledních 9 měsíců

Jaká je průměrná délka vašeho cyklu?

Jsem v jiném týdnu

SPOČÍTAT DATUM PORODU

Termín vašeho porodu je

8 april 2018

Jste v týdnu

Jsem v jiném týdnu

Objevte včasné příznaky těhotenství a sledujte, jak se vyvíjí vaše miminko

Test17

Test21

Test20

Jak funguje těhotenská kalkulačka?

Výpočet termínu porodu stavíme na datu poslední menstruace. Tato metoda je  vhodná pro ženy, které mají pravidelný menstruační cyklus. Pokud délka vašeho cyklu hodně kolísá, zkuste pro zjištění termínu použít jinou cestu. 

 K ovulaci a početí dochází obvykle kolem dvou týdnů po prvním dni menstruace a průměrná doba těhotenství se pohybuje mezi 37 a 42 týdny. Kalkulačka stanovuje délku těhotenství na 40 týdnů (neboli 280 dní). Výsledek vždy berte jako orientační – v termínu se narodí jen 4 % miminek! 

Jak poznám, že jsem těhotná?

Prvním signálem je pro většinu těhotných žen vynechání menstruace, často provázené nevolností, únavou a citlivostí prsou. S vynecháním periody doporučujeme udělat si domácí těhotenský test, který detekuje hormon hCG v moči. 

 Dalším krokem je návštěva vašeho gynekologa, který vás vyšetří a potvrdí těhotenství pomocí ultrazvuku. K lékaři však nespěchejte – ani odborník nedokáže potvrdit těhotenství hned na jeho začátku. Pravděpodobně vás objedná nejdříve na dobu, která podle data poslední menstruace odpovídá 8. týdnu těhotenství. V případě krvácení nebo jiných obtíží s návštěvou nečekejte.

Jak naplánovat těhotenství?

Plánované těhotenství je úspěšné završení snahy stát se rodičem. I když nic takového z podstaty věci zaručit nejde, můžete přírodě jít naproti tím, že budete sledovat svůj zdravotní stav, menstruační cyklus a plodné dny. K přesnějšímu určení vašich plodných dnů využijte naší ovulační kalkulačku. 

Těhotenství týden po týdnu

Ať čekáte miminko, nebo těhotenství zatím plánujete, naše články vás přehledně a kompletně provedou celým obdobím těhotenství týden po týdnu. 

 

Těhotenství týden po týdnu

Zajímá vás průběh těhotenství a vývoj miminka týden po týdnu? Objevte náš těhotenský kalendář. 

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x