40. týden těhotenství

Blahopřejeme! Na tento týden připadá termín porodu. Vy a vaše dítě se vydáte na neuvěřitelnou společnou cestu životem. Zjistěte, jak může nutriční programování v raném věku pomoci dítěti, aby bylo zdravé až do dospělosti.


Co se děje uvnitř vašeho těla v 40. tt? Čekají vás vzrušující, ale i náročné časy. Ať už se jedná o vaše první nebo další dítě, můžete zažívat právě teď řadu emocí – přes vyčerpání až po euforii. Pokud jde o vaše první dítě, můžete mít ohromující pocit, že se život navždy změnil. Zatím jste byla zvyklá na život ve dvou, najednou se budete muset učit nové věci.

Vaše tělo zatím odvedlo úžasnou práci, ale porodem to zdaleka nekončí. Stále můžete mít velký vliv na budoucí zdraví dítěte a je ta správná chvíle položit jeho imunitnímu systému a celému organismu zdravé základy. 

Sestavte si svůj jedinečný profil

Pokud ho ještě nemáte, tak neváhejte a vytvořte si profil zde na Nutriklubu, zadejte datum narození a jméno svého dítěte a můžete začít mapovat svou nádhernou společnou cestu životem. Pamatujte, že jsme tady pořád pro vás. Stačí zavolat naše odborníky, nebo nám poslat e-mail, a my hned odpovíme na vaše otázky.

Děkujeme, že do nás vkládáte svou důvěru a třeba se opět setkáme u těhotenství týden po týdnu, až budete čekat svoje další děťátko. 

Váš průvodce mateřstvím

Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x