Poradna odborníků
Poradna odborníků

Potřebujete radu ohledně mateřství? Spojte se s námi. Na druhém konci na vás čeká náš interní Nutriklub tým odborníků a také spolupracující externí odborníci.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

800 110 000 info@nutriklub.cz
Spustit online chat Prohlédnout odborníky

Jak to u nás funguje

Registrovaní členové Nutriklubu mají možnost kontaktovat náš interní Nutriklub tým odborníků a také spolupracující externí odborníky se svými dotazy.V případě, že je dotaz všeobecný, zodpoví jej náš tým v nejbližší možné době, obvykle do jednoho dne. Na specifické dotazy pak odpovídá externí spolupracující odborník - specializovaný lékař. Doba odezvy na takové dotazy je obvykle 3 až 5 dní.

Svůj dotaz můžete položit buď e-mailem nebo přes online chat, kde se vám bude náš tým věnovat jakmile bude mít prostor.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Nejčasteji vás zajímá

Víme, že těhotenství a mateřství nejsou procházkou růžovým sadem. Ale nebojte se. Jsme tu od toho, abychom vás na této cestě provázeli. Nejčastější dotazy související s těhotenstvím a mateřstvím najdete tu. Pokud byste přeci jen odpověď na svou otázku nenašla, neváhejte nás kontaktovat.

Tvrdnutí břicha v těhotenství

Početí a ovulace

Tvrdnutí břicha v těhotenství patří k nejčastějším komplikacím. Je způsobeno stahy svaloviny dělohy – kontrakcemi. Zcela fyziologicky se vyskytují od 6. tt jako následek růstu dělohy a plodu.

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová Zobrazit odpověď

Budit dítě v noci na kojení?

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné miminko na kojení budit pravidelně po 3 hodinách i v noci. Chtěla bych jej nechat spinkat, ale nevím, zda mu tím neublížím.

Mgr. et Mgr. Jitka L. Zobrazit odpověď

Co se děje s pochvou po porodu?

Příprava na porod

Dobrý den, za nedlouho budu rodit (můj první porod) a mám strach z toho jak bude vypadat po porodu moje vagína. Bude vypadat jinak? Někde jsem četla, že může být po porodu "vytahaná". Je to pravda?

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová Zobrazit odpověď

Paralen při kojení

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, kojím a jsem nachlazená, mám zvýšenou teplotu (přes 37°C), mohu užít paralen? S jakým odstupem od kojení?

Zobrazit odpověď

Seznamte se s našimi interními odborníky

Bc. L. Berešová
Lucia
Nutriklub specialistka
Vzděláním je dětská sestra, 10 let působila v dětské ambulanci a dětské alergologické a gastroenterologické ambulanci, kde radila maminkám v otázkách výživy a péče o děti. Prostřednictvím infolinky radí maminkám ohledně všech dětských trápení už čtvrtým rokem.

 K. Vondrová
Kristýna
Autorka Nutriklub článků

Seznamte se s našimi externími odborníky

prof. RNDr. Jan Krejsek
prof. RNDr. Jan Krejsek
Přední český imunolog a alergolog
Přední český imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. v Nutriklubu pomáhá zodpovídat vaše dotazy týkající se imunity, alergií a příbuzných témat. Je místopředsedou České imunologické společnosti a profesorem Lékařské fakulty UK. Napsal knihu „Klinická imunologie“, která byla oceněna jako nejlepší monografie v medicíně a byla jí udělena cena Paula Janssena. 
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
Dětský gastroenterolog
Jako lékař a profesor gastroenterologie se celý život věnuje dětské výživě a léčbě zažívacího traktu dětí. Studoval ve Švédsku, Belgii a Německu, je členem mnoha lékařských komor (např. European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition či Česká pediatrická společnost). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK, jako uznávaná kapacita v oboru atestuje, publikuje odborné knihy a články o gastroenterologii a výživě dětí.
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
Gynekoložka a porodník
Zakladatelka a majitelka společnosti ProGyn s.r.o. Specialistka s dlouholetou praxí v oboru gynekologie a porodnictví, porodnické analgezie a urogynekologie. Členka České lékařské komory, České gynekologicko-porodnické společnosti, Společnosti soukromých gynekologů ČR, Mezinárodní společnosti pro ultrazvuk v gynekologii a porodnictví a Mezinárodní společnosti pro klimakterium.
Kolektiv odborníků
Tým specialistů z Nutriklubu
MUDr. Natália Szitányi
MUDr. Natália Szitányi
Praktický lékař pro děti a dorost, dětský gastroenterolog
MUDr. Nátália Szitányi se pediatrické praxi věnuje již 25 let. Získala specializace z pediatrie a dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy a již více jak 10 let působí jako praktický lékař pro děti a dorost. Svou publikační a přednáškovou činnost směřuje v oboru praktické lékařství pro děti, především však v oblasti dětské výživy.
 Eva Kiedroňová
Eva Kiedroňová
Expertka v oblasti psychomotorického vývoje dětí
Eva Kiedroňová je autorkou komplexní metodiky péče o dítě, která podporuje kvalitní rozvoj dítěte v souladu s jeho potřebami a psychomotorickým vývojem. Prostřednictvím center Baby club Kenny předává již 35 let své zkušenosti rodičům nejmenších dětí. Zároveň je prezidentkou České asociace instruktorů psychomotorických aktivit
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
Fyziolog z Centra pro výzkum a vývoj Fakultní nemocnice a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové

Doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. je autorem mnoha odborných článků v zahraničních a tuzemských časopisech a také publikace „Strava těhotných a kojících“ z oblasti výživy v obdobích těhotenství a laktace. Více informací o specializaci a činnostech pana docenta se dozvíte zde.

MUDr. Nabil El-Lababidi
Praktický lékař pro děti a dorost, Dětská gastroenterologie a hepatologie a výživy

MUDr. Nabil El-Lababidi je odborný asistent a vedoucí 1. oddělení na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu (KPDPM) 1. LF UK a VFN v Praze. Zabývá se také ambulantní a lůžkovou činností v rámci Centra dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy. Mimo klinickou medicínu se věnuje postgraduálnímu vzdělávání lékařů a pregraduálnímu vzdělávání mediků, stomatologických studentů a fyzioterapeutů. 

MUDR. Petr Tláskal, CSc.
MUDR. Petr Tláskal, CSc.
Pediatr a dětský gastroenterolog
MUDr. Petr Tláskal, CSc je lékař, pediatr a dětský gastroenterolog, který pracuje ve FN Motol. Kromě klinické výživy se věnuje i výživě komunální. Působí i v rámci Společnosti pro výživu, která propojuje odborníky různých oborů i aktivní členy laické veřejnosti k prosazování zásad výživy založené na odborných důkazech. 
Mgr. et Mgr. Jitka L.
Nutriklub specialistka
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Nový e-shop - CHCI SLEVU