Poradna odborníků
Poradna odborníků

Potřebujete radu ohledně mateřství? Svěřte se těm nejpovolanějším. Na druhém konci poradny na vás čekají nutriční terapeutky, laktační poradkyně, dětské sestry a další experti z oboru péče o děti.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

800 110 000 info@nutriklub.cz
Spustit online chat Prohlédnout odborníky

Jak to u nás funguje

Registrovaní členové Nutriklubu mají možnost kontaktovat naše odborníky se svými dotazy. V případě, že se otázka týká univerzálního problému, zodpoví jej náš odborník v nejbližší možné době, obvykle do jednoho dne. Na specifické dotazy pak odpovídá specializovaný lékař. Doba odezvy na takové dotazy je obvykle 3 až 5 dní.

Svůj dotaz můžete položit buď e-mailem nebo přes online chat, kde se vám budou odborníci věnovat jakmile budou mít prostor.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Nejčasteji vás zajímá

Víme, že těhotenství a mateřství nejsou procházkou růžovým sadem. Ale nebojte se. Jsme tu od toho, abychom vás na této cestě provázeli. Nejčastější dotazy související s těhotenstvím a mateřstvím najdete tu. Pokud byste přeci jen odpověď na svou otázku nenašla, neváhejte nás kontaktovat.

Tvrdnutí břicha v těhotenství

Početí a ovulace

Tvrdnutí břicha v těhotenství patří k nejčastějším komplikacím. Je způsobeno stahy svaloviny dělohy – kontrakcemi. Zcela fyziologicky se vyskytují od 6. tt jako následek růstu dělohy a plodu.

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová Zobrazit odpověď

Budit dítě v noci na kojení?

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné miminko na kojení budit pravidelně po 3 hodinách i v noci. Chtěla bych jej nechat spinkat, ale nevím, zda mu tím neublížím.

Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková Zobrazit odpověď

Paralen při kojení

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, kojím a jsem nachlazená, mám zvýšenou teplotu (přes 37°C), mohu užít paralen? S jakým odstupem od kojení?

 Andrea Řepová Andrea Řepová Zobrazit odpověď

Co se děje s pochvou po porodu?

Příprava na porod

Dobrý den, za nedlouho budu rodit (můj první porod) a mám strach z toho jak bude vypadat po porodu moje vagína. Bude vypadat jinak? Někde jsem četla, že může být po porodu "vytahaná". Je to pravda?

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová Zobrazit odpověď

Seznamte se s našimi odborníky

 Andrea Řepová
Andrea Řepová
Nutriční terapeutka, farmaceutická laborantka a laktační poradkyně

Během tříleté praxe v nemocnici, mateřské škole a devítileté práci v lékárně radila rodičům v otázkách výživy. Díky tomu, že je sama maminkou, má bohaté zkušenosti také s péčí o děti. Působí zároveň jako laktační poradkyně a pomáhá maminkám řešit problémy s kojením. Jejím velkým koníčkem je psychologie dětí. Prostřednictvím poradny na Nutriklubu radí maminkám od září 2012.

prof. RNDr. Jan Krejsek
prof. RNDr. Jan Krejsek
Přední český imunolog a alergolog
Přední český imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. v Nutriklubu pomáhá zodpovídat vaše dotazy týkající se imunity, alergií a příbuzných témat. Je místopředsedou České imunologické společnosti a profesorem Lékařské fakulty UK. Napsal knihu „Klinická imunologie“, která byla oceněna jako nejlepší monografie v medicíně a byla jí udělena cena Paula Janssena. 
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
Gynekoložka a porodník
Zakladatelka a majitelka společnosti ProGyn s.r.o. Specialistka s dlouholetou praxí v oboru gynekologie a porodnictví, porodnické analgezie a urogynekologie. Členka České lékařské komory, České gynekologicko-porodnické společnosti, Společnosti soukromých gynekologů ČR, Mezinárodní společnosti pro ultrazvuk v gynekologii a porodnictví a Mezinárodní společnosti pro klimakterium.
Bc. Lucia Berešová
Bc. Lucia Berešová
Zdravotní sestra, odbornice na výživu a alergie, laktační poradkyně

Dětská sestra s 10 letou praxí v dětské ambulanci a dětské alergologické a gastroenterologické ambulanci, kde radila maminkám v otázkách výživy a péče o děti. Působí zároveň jako laktační poradkyně. Prostřednictvím infolinky radí maminkám ohledně všech dětských trápení už čtvrtým rokem.

MUDR. Petr Tláskal, CSc.
MUDR. Petr Tláskal, CSc.
Pediatr a dětský gastroenterolog
MUDr. Petr Tláskal, CSc je lékař, pediatr a dětský gastroenterolog, který pracuje ve FN Motol. Kromě klinické výživy se věnuje i výživě komunální. Působí i v rámci Společnosti pro výživu, která propojuje odborníky různých oborů i aktivní členy laické veřejnosti k prosazování zásad výživy založené na odborných důkazech. 
 Kolektiv odborníků
Kolektiv odborníků
Odborníci z oblasti gynekologie, dětské výživy, vývoje a dalších
Ve dvou se to lépe táhne a víc hlav víc ví. I proto na našem obsahu spolupracuje několik odborníků z oblasti gynekologie, porodnictví, dětské výživy a vývoje, alergologie, imunologie a dalších. 
 Ludmila Truhlářová
Ludmila Truhlářová
Porodní asistentka, laktační poradkyně a odbornice na dětskou výživu
Porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a kojeneckém oddělení, která také působila v ambulantní péči gynekologie, dětském oddělení a zajišťovala návštěvy maminek v domácnosti. Díky tomu má mnoho zkušeností a poradí v oboru fyziologického těhotenství, v péči o děti a ohledně psychomotorického vývoje děťátka. Prostřednictvím naší infolinky radí maminkám již 7 let.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
Dětský gastroenterolog
Jako lékař a profesor gastroenterologie se celý život věnuje dětské výživě a léčbě zažívacího traktu dětí. Studoval ve Švédsku, Belgii a Německu, je členem mnoha lékařských komor (např. European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition či Česká pediatrická společnost). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK, jako uznávaná kapacita v oboru atestuje, publikuje odborné knihy a články o gastroenterologii a výživě dětí.
Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková
Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková
Nutriční terapeutka se specializací na výživu dětí a výživu dospělých
Nutriční terapeutka se znalostmi a zkušenostmi v oblasti klinické výživy. Zaměřuje se zejména na prevenci vzniku civilizačních onemocnění prostřednictvím zdravé stravy nejen dětí, ale celé rodiny.
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
Fyziolog z Centra pro výzkum a vývoj Fakultní nemocnice a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové

Doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. je autorem mnoha odborných článků v zahraničních a tuzemských časopisech a také publikace „Strava těhotných a kojících“ z oblasti výživy v obdobích těhotenství a laktace. Více informací o specializaci a činnostech pana docenta se dozvíte zde.

 Eva Kiedroňová
Eva Kiedroňová
Expertka v oblasti psychomotorického vývoje dětí
Eva Kiedroňová je autorkou komplexní metodiky péče o dítě, která podporuje kvalitní rozvoj dítěte v souladu s jeho potřebami a psychomotorickým vývojem. Prostřednictvím center Baby club Kenny předává již 35 let své zkušenosti rodičům nejmenších dětí. Zároveň je prezidentkou České asociace instruktorů psychomotorických aktivit
MUDr. Natália Szitányi
MUDr. Natália Szitányi
Praktický lékař pro děti a dorost, dětský gastroenterolog
MUDr. Nátália Szitányi se pediatrické praxi věnuje již 25 let. Získala specializace z pediatrie a dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy a již více jak 10 let působí jako praktický lékař pro děti a dorost. Svou publikační a přednáškovou činnost směřuje v oboru praktické lékařství pro děti, především však v oblasti dětské výživy.
Barbara Berglová
Zdravotní sestra a odbornice na dětskou výživu
Zdravotní sestra, mimo jiné se zkušenostmi z Domova sociálních služeb, kde se starala o pacienty trpící Alzheimerovou chorobou. Vyjma práce jako zdravotní sestra má Barbara praxi i ze zahraničí, ze Skotska, a to jako pečovatelka ve školce. Aktuálně si své vzdělání doplňuje studiem na vysoké škole oboru Veřejné zdravotnictví.
RNDr. Drahomíra Krmelová

Odborníci stále po ruce

Nutrimimi, mobilní aplikace pro Android a iOS (iPhone), vám usnadní prvních 1000 dní života děťátka od početí po batole. Díky užitečným nástrojům budete mít výživu a péči o dítě vždy pod kontrolou.

Aplikace pro moderní maminky vznikla ve spolupráci s předními českými odborníky a maminkami a je bezplatná. A co vám aplikace přináší?

Google Play
4/5
App Store
4.5/5
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Online poradna