Poradna odborníků
Poradna odborníků

Potřebujete radu ohledně mateřství? Svěřte se těm nejpovolanějším. Na druhém konci poradny na vás čekají nutriční terapeutky, laktační poradkyně, dětské sestry a další experti z oboru péče o děti.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

800 110 000 info@nutriklub.cz
Spustit online chat Prohlédnout odborníky

Jak to u nás funguje

Registrovaní členové Nutriklubu mají možnost kontaktovat naše odborníky se svými dotazy. V případě, že se otázka týká univerzálního problému, zodpoví jej náš odborník v nejbližší možné době, obvykle do jednoho dne. Na specifické dotazy pak odpovídá specializovaný lékař. Doba odezvy na takové dotazy je obvykle 3 až 5 dní.

Svůj dotaz můžete položit buď e-mailem nebo přes online chat, kde se vám budou odborníci věnovat jakmile budou mít prostor.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Nejčasteji vás zajímá

Víme, že těhotenství a mateřství nejsou procházkou růžovým sadem. Ale nebojte se. Jsme tu od toho, abychom vás na této cestě provázeli. Nejčastější dotazy související s těhotenstvím a mateřstvím najdete tu. Pokud byste přeci jen odpověď na svou otázku nenašla, neváhejte nás kontaktovat.

První kaše: kdy začít

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, synovi jsou 3 měsíce, v noci špatně spinká, asi má hlad, již dva měsíce nekojím a podávám umělé mléko. Kamarádka mi doporučila, abych mu na noc dávala kašičku. Nemůže mu to uškodit?

 Andrea Andrea Zobrazit odpověď

Budit dítě v noci na kojení?

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné miminko na kojení budit pravidelně po 3 hodinách i v noci. Chtěla bych jej nechat spinkat, ale nevím, zda mu tím neublížím.

 Jitka Jitka Zobrazit odpověď

První zelenina nebo ovoce?

Výživa novorozence a kojence

Dobrý den, slyšela jsem, že se nejdříve má zavádět zelenina a teprve až poté ovoce a kaše. Proč se to takto doporučuje?

 Miriam Miriam Zobrazit odpověď

Seznamte se s našimi odborníky

 Jitka
Jitka
Odbornice na dětskou výživu
Nutriční terapeutka se znalostmi a zkušenostmi v oblasti klinické výživy. Zaměřuje se zejména na prevenci vzniku civilizačních onemocnění prostřednictvím zdravé stravy nejen dětí, ale celé rodiny. Prostřednictvím infolinky radí maminkám od listopadu minulého roku.
 Ludmila
Ludmila
Porodní asistentka, laktační poradkyně a odbornice na dětskou výživu
Porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a kojeneckém oddělení, která také působila v ambulantní péči gynekologie, dětském oddělení a zajišťovala návštěvy maminek v domácnosti. Díky tomu má mnoho zkušeností a poradí v oboru fyziologického těhotenství, v péči o děti a ohledně psychomotorického vývoje děťátka. Prostřednictvím naší infolinky radí maminkám již 7 let.
MUDR. Petr Tláskal, CSc.
MUDR. Petr Tláskal, CSc.
Pediatr a dětský gastroenterolog
MUDr.Petr Tláskal,CSc je lékař, pediatr a dětský gastroenterolog, který pracuje ve FN Motol. Kromě klinické výživy se věnuje i výživě komunální. Působí i v rámci Společnosti pro výživu, která propojuje odborníky různých oborů i aktivní členy laické veřejnosti k prosazování zásad výživy založené na odborných důkazech. 
prof. RNDr. Jan Krejsek
prof. RNDr. Jan Krejsek
Přední český imunolog a alergolog
Přední český imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc. v Nutriklubu pomáhá zodpovídat vaše dotazy týkající se imunity, alergií a příbuzných témat. Je místopředsedou České imunologické společnosti a profesorem Lékařské fakulty UK. Napsal knihu „Klinická imunologie“, která byla oceněna jako nejlepší monografie v medicíně a byla jí udělena cena Paula Janssena. 
 Miriam
Miriam
Laktační poradkyně, odbornice na dětskou výživu a péči o děti
Kromě odborných znalostí z oblasti virologie působila také jako osobní asistentka a profesionální máma. Má bohaté zkušenosti nejen ve věcech výživy, ale především v péči o malé děti. Prostřednictvím infolinky radí maminkám od června 2013.
 Kolektiv odborníků
Kolektiv odborníků
Odborníci z oblasti gynekologie, dětské výživy, vývoje a dalších
Ve dvou se to lépe táhne a víc hlav víc ví. I proto na našem obsahu splupracuje několik odborníků z oblasti gynekologie, porodnictví, dětské výživy a vývoje, alergologie, imunologie a dalších. 
 Eva Kiedroňová
Eva Kiedroňová
Expertka v oblasti psychomotorického vývoje dětí
Eva Kiedroňová je autorkou komplexní metodiky péče o dítě, která podporuje kvalitní rozvoj dítěte v souladu s jeho potřebami a psychomotorickým vývojem. Prostřednictvím center Baby club Kenny předává již 35 let své zkušenosti rodičům nejmenších dětí. Zároveň je prezidentkou České asociace instruktorů psychomotorických aktivit. 
doc. PharmDr. Miloslav Hronek
doc. PharmDr. Miloslav Hronek
Fyziolog z Centra pro výzkum a vývoj Fakultní nemocnice a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové

Doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. je autorem mnoha odborných článků v zahraničních a tuzemských časopisech a také publikace „Strava těhotných a kojících“ z oblasti výživy v obdobích těhotenství a laktace. Více informací o specializaci a činnostech pana docenta se dozvíte zde.

 Andrea
Andrea
Nutriční terapeutka, farmaceutická laborantka a laktační poradkyně

Během tříleté praxe v nemocnici, mateřské škole a devítileté práci v lékárně radila rodičům v otázkách výživy. Díky tomu, že je sama maminkou, má bohaté zkušenosti také s péčí o děti. Působí zároveň jako laktační poradkyně a pomáhá maminkám řešit problémy s kojením. Jejím velkým koníčkem je psychologie dětí. Prostřednictvím poradny na Nutriklubu radí maminkám od září 2012.

 Lucia
Lucia
Zdravotní sestra, odbornice na výživu a alergie, laktační poradkyně

Dětská sestra s 10 letou praxí v dětské ambulanci a dětské alergologické a gastroenterologické ambulanci, kde radila maminkám v otázkách výživy a péče o děti. Působí zároveň jako laktační poradkyně. Prostřednictvím infolinky radí maminkám ohledně všech dětských trápení už čtvrtým rokem.

prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc.
Dětský gastroenterolog
Jako lékař a profesor gastroenterologie se celý život věnuje dětské výživě a léčbě zažívacího traktu dětí. Studoval ve Švédsku, Belgii a Německu, je členem mnoha lékařských komor (např. European Society of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition či Česká pediatrická společnost). Přednáší na 2. lékařské fakultě UK, jako uznávaná kapacita v oboru atestuje, publikuje odborné knihy a články o gastroenterologii a výživě dětí.
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
MUDr. Jana Contreras Šklíbová
gynekoložka a porodník
Zakladatelka a majitelka společnosti ProGyn s.r.o. Specialistka s dlouholetou praxí v oboru gynekologie a porodnictví, porodnické analgezie a urogynekologie. Členka České lékařské komory, České gynekologicko-porodnické společnosti, Společnosti soukromých gynekologů ČR, Mezinárodní společnosti pro ultrazvuk v gynekologii a porodnictví a Mezinárodní společnosti pro klimakterium.

Odborníci stále po ruce

Nutrimimi, mobilní aplikace pro Android a iOS (iPhone), vám usnadní prvních 1000 dní života děťátka od početí po batole. Díky užitečným nástrojům budete mít výživu a péči o dítě vždy pod kontrolou.

Aplikace pro moderní maminky vznikla ve spolupráci s předními českými odborníky a maminkami a je bezplatná. A co vám aplikace přináší?

Google Play
4/5
App Store
4.5/5
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutrimimi
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat

Nutriklub na tomto webu využívá cookies. Ty pomáhají s hladkým chodem webu a usnadňují vám jeho používání. Pokud budete souhlasit, rádi bychom vám nabízeli personalizovaný obsah i formou reklam na sociálních sítích a dalších webech. Více informací o cookies.

Online poradna