Těhotenství

Těhotenství

Těhotenství je obdobím velkých změn i jedinečných chvil. Pomůžeme vám se na něj důkladně připravit. Naše odborná témata pokrývají celé těhotenství týden po týdnu - od početí až po porod.

A pokud přeci jen nenajdete informace, které potřebujete, vždy je tu naše poradna

Těhotenství týden po týdnu

Zajímá vás, jak bude vaše těhotenství probíhat? Naše články vás kompletně provedou celým obdobím těhotenství týden po týdnu. Dozvíte se, co se právě děje s miminkem v bříšku, co v těhotenství jíst a jakým potravinám se naopak vyhnout. Poradíme, jak se vypořádat s těhotenskými problémy a jak se připravit na porod. Navíc je tu pro vás naše poradna.

Cvičení a aktivity v těhotenství

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě a je třeba si ho užít. Poradíme, jak a kdy můžete v těhotenství cestovat a zboříme mýty, týkající se sexu v těhotenství. 

Strava v těhotenství

Správné stravování a životospráva je v těhotenství zásadní jak pro maminku, tak miminko. Poradíme, jaká strava je v těhotenství vhodná a která naopak není. Vysvětlíme, jak je to s kávou, alkoholem a kouřením. Nabídneme ukázkové jídelničky a zaměříme se na to, které potraviny byste si měla v těhotenství dopřát. V případě pochyb tu jsou naše výživové poradkyně.  

Potíže v těhotenství

Bolesti nohou, nechutenství či pálení žáhy jsou běžnými potížemi, které provází téměř každou budoucí maminku. Pro klid duše přinášíme informace o nejčastějších neduzích, které vás mohou potkat a naši odborníci poradí, jak přinést úlevu.

Příprava na porod

S námi se už porodu bát nemusíte. Vysvětlíme, jak poznat příznaky přicházejícího porodu a rozeznat je od tzv. poslíčků. Poradíme jak se na porod připravit a nastíníme, co vás bude čekat po porodu. 

Vyšetření v těhotenství

V požehnaném stavu těhotenství jste pod drobnozorem svého gynekologa. Podívejte se na seznam a termíny vyšetření, které na vás čekají. 

Početí a ovulace

Zatímco některé ženy jásají nad pozitivním těhotenským testem ihned poté, co se rozhodnou mít děťátko, pro další je otěhotnění lemováno neúspěšnými pokusy. V našich odborných článcích proto najdete vše o ovulačních testech, bazální teplotě či tzv. plodných dnech a mnoho dalšího. 

Naposledy přidané články našich odborníků

Správná výživa v těhotenství

Vzhledem k tomu, že nastávající maminka nedodává živiny pouze do svého těla, ale i do těla nenarozeného miminka, je správná výživa v těhotenství velice důležitá.

doc. PharmDr. Miloslav Hronek doc. PharmDr. Miloslav Hronek
Strava v těhotenství 3 m minuty čtení
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Online poradna