Těhotenství

Těhotenství

Těhotenství je obdobím velkých změn i jedinečných chvil. Pomůžeme vám se na něj důkladně připravit. Naše odborná témata pokrývají celé těhotenství týden po týdnu - od početí až po porod.


Spočítejte si, v jakém jste týdnu v naší těhotenské kalkulačce.   

A pokud přeci jen nenajdete informace, které potřebujete, vždy je tu naše poradna

Nechte si posílat týdenního průvodce těhotenstvím přímo do své e-mailové schránky. Stačí se zaregistrovat do Nutriklubu a zadat svůj týden těhotenství. Každý týden se můžete těšit na články a témata, přizpůsobená vašemu týdnu těhotenství.

Chci zasílat průvodce

Těhotenství týden po týdnu

Zajímá vás průběh těhotenství a vývoj miminka týden po týdnu? Objevte náš těhotenský kalendář

Dozvíte se, co se miminkem děje v bříšku, co byste měla v těhotenství jíst a naopak čemu se vyhnout. Poradíme také, jaké se vypořádat s těhotenskými problémy a jak se co nejlépe připravit na porod

Spočítejte si, v jakém jste týdnu v naší těhotenské kalkulačce.   

Kdybyste si i tak nevěděla rady, je tu k dispozici naše poradna

Cvičení a aktivity v těhotenství

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období v životě a je třeba si ho užít. Poradíme, jak a kdy můžete v těhotenství cestovat a zboříme mýty, týkající se sexu v těhotenství. 

Strava v těhotenství

Správné stravování a životospráva je v těhotenství zásadní jak pro maminku, tak miminko. Poradíme, jaká strava je v těhotenství vhodná a která naopak není. Vysvětlíme, jak je to s kávou, alkoholem a kouřením. Nabídneme ukázkové jídelničky a zaměříme se na to, které potraviny byste si měla v těhotenství dopřát. V případě pochyb tu jsou naše výživové poradkyně.  

Potíže v těhotenství

Bolesti nohou, nechutenství či pálení žáhy jsou běžnými potížemi, které provází téměř každou budoucí maminku. Pro klid duše přinášíme informace o nejčastějších neduzích, které vás mohou potkat a naši odborníci poradí, jak přinést úlevu.

Příprava na porod

S námi se už porodu bát nemusíte. Vysvětlíme, jak poznat příznaky přicházejícího porodu a rozeznat je od tzv. poslíčků. Poradíme jak se na porod připravit a nastíníme, co vás bude čekat po porodu. 

Vyšetření v těhotenství

V požehnaném stavu těhotenství jste pod drobnozorem svého gynekologa. Podívejte se na seznam a termíny vyšetření, které na vás čekají. 

Početí a ovulace

Zatímco některé ženy jásají nad pozitivním těhotenským testem ihned poté, co se rozhodnou mít děťátko, pro další je otěhotnění lemováno neúspěšnými pokusy. V našich odborných článcích proto najdete vše o ovulačních testech, bazální teplotě či tzv. plodných dnech a mnoho dalšího. 

Spočítejte si, v jakém jste týdnu v naší těhotenské kalkulačce.

Císařský řez

Čekání na malé „Císaře a Císařovny“

Císařský řez je jednou z nejčastěji prováděných operací po celém světe. V České republice se takto narodí každé čtvrté dítě. Představuje tedy operaci, s níž jsou bohaté zkušenosti, a jež má relativně nízká rizika komplikací.

Abychom vám vaše čekání na „Císařovnu“ nebo malého „Císaře“ ulehčili, připravili jsme různá témata a zajímavosti z oblasti císařských řezů. A nejen to...

Svým čekáním vás provede i maminka Natálie, která se podělí o své pocity a zkušenosti, abyste v tom nebyly samy.

Zobrazit všechny články
Všechny články

Naposledy přidané články našich odborníků

Správná výživa v těhotenství

Vzhledem k tomu, že nastávající maminka nedodává živiny pouze do svého těla, ale i do těla nenarozeného miminka, je správná výživa v těhotenství velice důležitá.

doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
Strava v těhotenství 3 m minuty čtení
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat