Strava v těhotenství

Strava v těhotenství

Správné stravování a životospráva je v těhotenství zásadní jak pro maminku, tak miminko. Poradíme, jaká strava je v těhotenství vhodná a která naopak není. Vysvětlíme, jak je to s kávou, alkoholem a kouřením. Nabídneme ukázkové jídelničky a zaměříme se na to, které potraviny byste si měla v těhotenství dopřát. V případě pochyb tu jsou naše výživové poradkyně.  

Naposledy přidané články našich odborníků

Kyselina listová: proč ji užívat v těhotenství a v jakých potravinách se vyskytuje?

Kyselina listová by se měla ve zvýšeném množství užívat zejména v období těhotenství, ideálně 3 měsíce před otěhotněním. Proč je vhodné kyselinu listovou užívat? V jakých potraviných se vyskytuje?

 Andrea Andrea
Strava v těhotenství 3 m minuty čtení

Jakým potravinám je třeba se vyhnout v těhotenství

Nastávající maminka nedovává svou stravou živiny pouze do svého těla, ale také nenarozenému miminku. Z tohoto důvodu je třeba dbát na správné složení stravy a také se vyhýbat některým potravinám.

doc. PharmDr. Miloslav Hronek doc. PharmDr. Miloslav Hronek
3 m minuty čtení

Začínáme s výživou od úplného počátku

Rané období života je tou nejdůležitější chvílí, kdy můžete pozitivně a dlouhodobě ovlivnit zdraví vašeho dítěte. Zjistěte, jak váš životní styl může ovlivnit budoucnost vašeho dítěte.

 Andrea Andrea
3 m minuty čtení

Nadýmání v těhotenství

Nadýmání je proces, který je běžnou součástí trávení. Část plynů se do těla dostane polykáním, další vzniká při vstřebávání a rozkládání potravy.

MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová
3 m minuty čtení

Výživa v jednotlivých trimestrech těhotenství

V prvním trimestru se nároky na výživu neliší od období před otěhotněním. S pozdějším těhotenstvím se zvyšuje potřeba energie, jelikož plod začíná růst a začíná více narůstat i váha těhotné ženy.

doc. PharmDr. Miloslav Hronek doc. PharmDr. Miloslav Hronek
3 m minuty čtení

Špinění v těhotenství

Dobrý den, jsem ve 35. týdnu těhotenství. Vrátila jsem se od lékaře a po vyšetření jsem začala špinit. Co to znamená? Děkuji za vaši odpověď.

Pohlavní styk v pozdním těhotenství

Dobrý den, jsem krátce před porodem a mám dotaz, zda při styku nemůžeme děťátku ublížit. Například zlomit nějakou kostičku. Protože mi prasklo v břiše.

Pálení žáhy v těhotenství

Dobrý den, jsem v 12 tt. a často mě pálí žáha. Před těhotenstvím jsem se s tím nesetkala. Proč se to děje a jak tomu mohu předejít?

Vajíčka v těhotenství

Dobrý den, můžu jíst v těhotenství vajíčka? Jsem zvyklá občas snídat míchaná i vařená s měkkým žloutkem. Děkuji.

Ryby v těhotenství

Dobrý den, jsem v 22 tt, zajímalo by mě, jestli si můžu jíst ryby. Může to nějak negativně ovlivnit děťátko? Je to bezpečné?

Česnek v těhotenství

Dobrý den, jak je to prosím s česnekem v těhotenství? Můžu ho používat při nachlazení i v doplňcích stravy?

Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat

Nutriklub na tomto webu využívá cookies. Ty pomáhají s hladkým chodem webu a usnadňují vám jeho používání. Pokud budete souhlasit, rádi bychom vám nabízeli personalizovaný obsah i formou reklam na sociálních sítích a dalších webech. Více informací o cookies.

Online poradna