Strava v těhotenství

Strava v těhotenství

Správné stravování a životospráva je v těhotenství zásadní jak pro maminku, tak miminko. Poradíme, jaká strava je v těhotenství vhodná a která naopak není. Vysvětlíme, jak je to s kávou, alkoholem a kouřením. Nabídneme ukázkové jídelničky a zaměříme se na to, které potraviny byste si měla v těhotenství dopřát. V případě pochyb tu jsou naše výživové poradkyně.  

Nechte si posílat týdenního průvodce těhotenstvím přímo do své e-mailové schránky. Stačí se zaregistrovat do Nutriklubu a zadat svůj týden těhotenství. Každý týden se můžete těšit na články a témata, přizpůsobená vašemu týdnu těhotenství.

Chci zasílat průvodce

Naposledy přidané články našich odborníků

Kyselina listová: proč ji užívat v těhotenství a v jakých potravinách se vyskytuje?

Kyselina listová by se měla ve zvýšeném množství užívat zejména v období těhotenství, ideálně 3 měsíce před otěhotněním. Proč je vhodné kyselinu listovou užívat? V jakých potraviných se vyskytuje?

Strava v těhotenství 3 m minuty čtení

Jakým potravinám se vyhnout v těhotenství?

Jídlo v těhotenství? Unikátní zákazy a chutné náhrady! Syrové ryby pryč, ale co s nealkoholickými koktejly a novými trendy? Zjistěte, jak udržet zdravý životní styl během těhotenství
 K. Vondrová K. Vondrová
4 m minuty čtení

Ryby v těhotenství: které můžete jíst bez obav?

Ryby jsou nenahraditelným zdrojem živin během těhotenství, ale obklopují je i mýty. Získejte jasné informace o výživě během těhotenství!
 K. Vondrová K. Vondrová
2 m minuty čtení

Mohu ovlivnit, jestli budu mít alergické dítě?

Četla jsem hodně o dětských alergiích. Mohu nějakým způsobem ovlivnit, jestli budu mít alergické dítě?

Jsem těhotná. Mám ze stravy vynechat alergeny?

Dobrý den, jsem těhotná a potřebuji poradit, jestli mám ze své stravy vyřadit alergeny. Můžou mít vliv na vznik alergie u mého děťátka?

Začínáme s výživou od úplného počátku

Rané období života je tou nejdůležitější chvílí, kdy můžete pozitivně a dlouhodobě ovlivnit zdraví vašeho dítěte. Zjistěte, jak váš životní styl může ovlivnit budoucnost vašeho dítěte.
2 m minuty čtení

Jakým potravinám je třeba se vyhnout v těhotenství

Nastávající maminka nedovává svou stravou živiny pouze do svého těla, ale také nenarozenému miminku. Z tohoto důvodu je třeba dbát na správné složení stravy a také se vyhýbat některým potravinám.
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
1 m minuta čtení

Toxoplazmóza a těhotenství

Toxoplazmóza je parazitární onemocnění člověka a zvířat. Inkubační doba je 1 - 3 týdny. Infekce se šíří z buněk sliznice střevního traktu krevní a lymfatickou cestou.
MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová
4 m minuty čtení

Nadýmání v těhotenství

Nadýmání je proces, který je běžnou součástí trávení. Část plynů se do těla dostane polykáním, další vzniká při vstřebávání a rozkládání potravy.
MUDr. Jana Contreras Šklíbová MUDr. Jana Contreras Šklíbová
3 m minuty čtení

Výživa v jednotlivých trimestrech těhotenství

V prvním trimestru se nároky na výživu neliší od období před otěhotněním. S pozdějším těhotenstvím se zvyšuje potřeba energie, jelikož plod začíná růst a začíná více narůstat i váha těhotné ženy.
doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.
2 m minuty čtení

Špinění v těhotenství

Dobrý den, jsem ve 35. týdnu těhotenství. Vrátila jsem se od lékaře a po vyšetření jsem začala špinit. Co to znamená? Děkuji za vaši odpověď.
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat