Kojení a strava

Kojení a strava

Nejen láska prochází žaludkem. Až 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech. Správná strava je jedním z faktorů, které ovlivňují zdraví miminka i do budoucích let. Nabídneme rady, jak sestavit pestrý a vyvážený jídelníček pro zdraví vývoj vašeho miminka. 

Nechte si posílat týdenního průvodce mateřstvím přímo do své e-mailové schránky. Stačí se zaregistrovat do Nutriklubu a zadat narození miminka. Každý týden pak v e-mailu najdete články a témata, relevantní k věku vašeho dítěte. 

Chci zasílat průvodce

Mateřské mléko

Je obecně známo, že kojení a mateřské mléko má nespočet benefitů jak pro miminko, tak pro maminku. Ale zajímalo vás někdy, jaké je složení mateřského mléka? A věděli jste, že Nutricia se zabývá výzkumem mateřského mléka již 40 let? 

Příkrmy

Zavádění příkrmů a nemléčené stravy je důležitým milníkem ve stravě dítěte. Přečtěte si, jak zavádět alergeny do stravy a jak na první příkrmy. V případě nejasností se neváhejte zeptat našich odborníků.

Přechod na umělé mléko

Kojení je pro miminko nejlepší výživou. Jsou ale situace, kdy kojení není možné. Naši odborníci vám poradí, jak vybrat správné kojenecké mléko, jak jej správné připravit a jak často miminko krmit. V případě dotazů se neváhejte obrátit na naši poradnu. 

Vše o kojení

Kojení je nejpřirozenější stravou pro nově narozené miminko a kojence. Posiluje jeho imunitu a přináší mu výživu doslova „na míru“. Kojení by ideálně mělo pokračovat i v dalších měsících života a poskytovat mnoho výhod i vám. Zjistěte o kojení novorozence či kojence a o jeho podpoře maximum!

Vybíravé děti

Slyšeli jste už pojem „picky eaters“? Ještě ne? Je možné, že právě takové dítě máte doma i Vy.

Jedná se o děti, které jsou v jídle velmi vybíravé. Jeden den si pochutnávají např. na dušené zelenině a druhý den ji s odporem vrhají na zem. Často jsou tyto situace pro rodiče velmi stresující a vysilující. Nemějte ovšem strach, nejste v tom sami! Až 1/4 dětí ve věku 3 let bývá zařazována do kategorie těchto vybíravých jedlíků.


Picky Eaters

Vybíravé děti 4 m minuty čtení
Zobrazit všechny články
Všechny články

Naposledy přidané články našich odborníků

Přestáváme kojit: 12 tipů, jak naučit dítě na lahvičku

Přechod na umělé mléko je pro všechny kojené děti velká změna. Když učíme kojence pít z kojenecké láhve, je důležitá trpělivost, abychom dítěti konec kojení co nejvíce ulehčili.

Mgr. et Mgr. Jitka L. Mgr. et Mgr. Jitka L.
Vše o kojení 3 m minuty čtení
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Nový e-shop - CHCI SLEVU