Výchova dětí

Výchova dětí

Vaše miminko roste jako z vody a musí se naučit tolik nového: Jak držet lžičku, jak chodit na nočník, jak se chovat k ostatním dětem a než se nadějete budete ho učit číst. Naši odborníci připravili řadu článků, které se vám budou hodit. 

Nechte si posílat týdenního průvodce mateřstvím přímo do své e-mailové schránky. Stačí se zaregistrovat do Nutriklubu a zadat narození miminka. Každý týden pak v e-mailu najdete články a témata, relevantní k věku vašeho dítěte. 

Chci zasílat průvodce

Naposledy přidané články našich odborníků

Naučte své batole pravidlům a spolupráci

Začněte své batole učit, že existuje něco jako disciplína a že rozházené hračky se samy neuklidí. Objevte pozitivní směr výchovy dětí k disciplíně.

Mgr. et Mgr. Jitka L. Mgr. et Mgr. Jitka L.
Vývoj batolete a péče o něj 2 m minuty čtení

Rozvíjíme řeč a komunikační schopnosti dítěte, III. díl: od 1 do 3 let

Od prvních slov začíná dítě s krátkými větami a objevuje složitost řeči. Ne vždy jde vše bez problémů. Nepoužívá slova správně? Špatně skloňuje? Hlavně nepanikařte a trpělivě řeč cvičte.
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
5 m minut čtení

Jaký jste typ maminky?

Dáte na rady odborníků, nebo následujete svůj instinkt? Jste svému dítěti oporou a průvodcem, nebo necháváte malému objeviteli spoustu volnosti? Náš krátký a snadný test vám ukáže, jaký typ maminky jste!

Nástroje pro maminky

Partnerská krize po narození dítěte

Nebojte se odpočívat! Stále lítáte v jednom kole, ale nezapomněla jste také na sebe? Pozor, abyste se nevyčerpala. Aktivní odpočinek, psychohygiena nebo relaxace prospěje nejen vám, ale i celé rodině.
1 m minuta čtení

Kousání nehtů, cucání palce a další dětské zlozvyky. Chcete se jich zbavit?

Zlozvyky k dětem patří a jsou poměrně běžnou záležitostí. A že jich je celá řada, to možná dobře víte z vlastní zkušenosti. Jak na nad nimi vyhrát?
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
3 m minuty čtení

Batole a počítač

Je v pořádku, když vaše dvouleté dítě sleduje neustále televizi, monitor počítače nebo tablet? Není a zaděláváte tím dětem na problémy v budoucnu.
2 m minuty čtení

Jak naučit dítě mluvit? Rozvíjejte jeho komunikační schopnosti

První slůvko řeknou děti obvykle kolem jednoho roku, postupně se řeč vyvíjí a dítě začíná mluvit. Existuje několik tipů, kterými jim můžete pomoci.
Barbara B.
2 m minuty čtení

Sourozenecká rivalita aneb kdo s koho?

Jdou si vaše děti neustále po krku? Nebo se mají rády k zbláznění? Sourozenci přesně vědí, čím udělají své sestře nebo bratrovi radost, ale také dobře vědí, jak ho pořádně vytočit!
2 m minuty čtení

Čištění zubů u dětí: pomozte mu a učte ho

Myslíte si, že tříleté dítě nepotřebuje zubní kartáček? Omyl – dětský chrup potřebuje péči už od chvíle, kdy se objeví v pusince první zub!
Bc. L. Berešová Bc. L. Berešová
2 m minuty čtení

9 rad, jak předejít nebezpečným situacím v dětském věku

Nehody se stávají, ale jak se říká, nehoda není náhoda. Máte-li malé dítě, pak je načase, abyste svůj domov prošli a prohlédli si ho očima batolete.
2 m minuty čtení

Čtěte batoleti! Rozvíjíte fantazii i řeč

Čtení napomáhá rozvoji řeči, slovní zásoby, ale i fantazie, proto batole už od útlého věku seznamujte s knížkami a společně si čtěte a povídejte.
Barbara B.
2 m minuty čtení
Máte jakýkoliv dotaz?
Nebojte se nám ozvat.
800 110 000 Po–Pá 8:30–16:00
info@nutriklub.cz
Online chat
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat