Výchova dětí

Výchova dětí

Vaše miminko roste jako z vody a musí se naučit tolik nového: Jak držet lžičku, jak chodit na nočník, jak se chovat k ostatním dětem a než se nadějete budete ho učit číst. Naši odborníci připravili řadu článků, které se vám budou hodit. 

Naposledy přidané články našich odborníků

Rozvíjíme řeč a komunikační schopnosti dítěte, III. díl: od 1 do 3 let

Od prvních slov začíná dítě s krátkými větami a objevuje složitost řeči. Ne vždy jde vše bez problémů. Nepoužívá slova správně? Špatně skloňuje? Hlavně nepanikařte a trpělivě řeč cvičte.

 Miriam Miriam
3 m minuty čtení

Partnerská krize po narození dítěte

Nebojte se odpočívat! Stále lítáte v jednom kole, ale nezapomněla jste také na sebe? Pozor, abyste se nevyčerpala. Aktivní odpočinek, psychohygiena nebo relaxace prospěje nejen vám, ale i celé rodině.

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 m minuty čtení

Batole a počítač

Je v pořádku, když vaše dvouleté dítě sleduje neustále televizi, monitor počítače nebo tablet? Není a zaděláváte tím dětem na problémy v budoucnu.

 Miriam Miriam
3 m minuty čtení

Jak naučit dítě mluvit? Rozvíjejte jeho komunikační schopnosti

První slůvko řeknou děti obvykle kolem jednoho roku, postupně se řeč vyvíjí a dítě začíná mluvit. Existuje několik tipů, kterými jim můžete pomoci.

 Ludmila Ludmila
3 m minuty čtení

Čtěte batoleti! Rozvíjíte fantazii i řeč

Čtení napomáhá rozvoji řeči, slovní zásoby, ale i fantazie, proto batole už od útlého věku seznamujte s knížkami a společně si čtěte a povídejte.

 Ludmila Ludmila
3 m minuty čtení

Proč je hudba důležitá pro batolata?

Určitě to znáte z domova – jakmile uslyší vaše dítě nějakou písničku, začne podupávat a tančit. Neváhejte a začněte dovádět s ním a bavte se všichni.

 Ludmila Ludmila
3 m minuty čtení

Rozvíjíme řeč a komunikační schopnosti dítěte, I. díl: 1. rok

Co do svých dětí vložíme do jejich 7 let, to také později sklidíme. Platí to i pro vývoj řeči, slovní zásoby a dalších sociálních dovedností děťátka.

 Jitka Jitka
3 m minuty čtení

Rozvíjíme řeč a komunikační schopnosti dítěte, IV. díl: od 3 do 6 let

Dítě už vyrostlo v předškoláčka, chodí do školky a navazuje nové vztahy s okolím. Přesto stále nejsou jeho komunikační schopnosti vyvinuté. Jak dále rozvíjet jeho řeč?

 Jitka Jitka
3 m minuty čtení

Rozvíjíme řeč a komunikační schopnosti dítěte, II. díl: první slova

Kolem prvních narozenin, někdy dříve, někdy později, děti začínají s prvními vědomými slůvky. Snažte se jim maximálně porozumět, věnovat řeči pozornost a učit je ve vzájemném dialogu.

 Miriam Miriam
3 m minuty čtení

Vychováváme bilingvní dítě! 5 rad, jak na dvojjazyčnou výchovu

Máte-li to štěstí, že dítě vyrůstá s rodiči, z nichž každý mluví jinak, je to výhoda. Ale i zde platí určitá pravidla. Zjistěte, v čem být opatrní.

 Lucia Lucia
3 m minuty čtení
Nutriklub - odborníci
Máte jakýkoliv dotaz?
Nebojte se nám ozvat.
800 110 000 Po–Pá 8:30–16:00
info@nutriklub.cz
Online chat
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat

Nutriklub na tomto webu využívá cookies. Ty pomáhají s hladkým chodem webu a usnadňují vám jeho používání. Pokud budete souhlasit, rádi bychom vám nabízeli personalizovaný obsah i formou reklam na sociálních sítích a dalších webech. Více informací o cookies.

Online poradna