7. týden těhotenství

embryo v 7. týdnu těhotenství

Váš imunitní systém se v sedmém týdnu těhotenství nadále přizpůsobuje rostoucímu dítěti. Buďte opatrná s výběrem potravin a dbejte i na správnou přípravu jídla. Zjistěte také, zda nemáte vyšší riziko vzniku těhotenské cukrovky.

Co se děje uvnitř vašeho těla?

Váš imunitní systém se stejně jako v 6. týdnu těhotenství přizpůsobuje vašemu dítěti, aby ho mohl chránit. Nyní je čas na to, abyste svou obranyschopnost co nejvíc podpořila, a to především zdravou stravou a opatrností při přípravě jídla .

Nejezte nic, co není čerstvé, a vyhýbejte se potravinám, které by pro vás mohly představovat riziko (například sýry typu Brie a jiné měkké zrající sýry, dále krevety a korýši). Ujistěte se, že všechny potraviny před vařením řádně umyjete a očistíte. Totéž platí i o hygieně rukou.

Vývoj vašeho dítěte v 7. týdnu těhotenství

Vaše dítě je nyní asi 12 mm dlouhé. Vyvíjí se trávicí trakt a začínají se tvořit dýchací cesty, z nichž vzniknou plíce. Nárůst hlavičky trošku předbíhá ostatní části. Buňky v mozku se rozdělují na „okrsky“, které budou mít v budoucnu odlišné funkce. Vznikají základy pohlavních orgánů, svalů, nervů a krvetvorná tkáň. Ruce a nohy začínají mít rozeznatelný tvar. Tvoří se základy očí, úst a nosu, u něhož začínají být definovány nozdry. Tím, jak se tvoří svalová vlákna, objevují se trhavé pohyby končetin, ale první pohyby dítěte ještě cítit nemůžete.

Líbí se vám tento článek?

Pak si nenechte ujít informace o dalších týdnech těhotenství. Budeme vám je pravidelně posílat, stačí zadat e-mail.

Jak můžete děťátku pomoci ke zdraví

Živiny, které vaše dítě dostává v průběhu těhotenství, a během prvních tří let život, ovlivní to, jak budou jeho buňky naprogramovány pro další život. Tyto poznatky tvoří základ nutričního programování v raném věku a vy je můžete využít pro zajištění zdravé budoucnosti vašeho dítěte.

Váš průvodce těhotenstvím

Mějte informace o vývoji vašeho miminka vždy po ruce s naší aplikací Nutrimimi .