Kojení a začátky s výživou - brožura ke stažení zdarma

Stáhněte si zdarma brožuru, kde se dozvíte vše podstatné o kojení a kojenecké výživě

 

Co v brožuře najdete?

  • Vliv kojení na imunitu dítěte
  • Polohy při kojení
  • Jak uchovávat mateřské mléko
  • Výživa při alergii
  • Kdy zažít přikrmovat nemléčnou stravou
  • a mnoho dalšího

Autoři předkládají čtenářům brožuru s informacemi o přirozené a náhradní výživě kojenců. Brožura je doplněna i o informace o některých onemocněních kojenců a malých dětí, velká část je věnována alergiím. I když platí, že prvním, kdo má být konzultován o výživě kojenců a případných problémech s ní spojených, je vždy dětský lékař, mohou rodiče v brožuře nalézt řadu užitečných a praktických informací. Brožura svým obsahem překračuje běžný rozsah podobných již dříve zveřejněných publikací, což je jejím přínosem.

Prof. MUDr. Jiří Nevoral, CSc

STÁHNĚTE SI BROŽURU ZDE

Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x