Imunita dětí v létě


  • Říkáte si, že v létě není nutné podporovat imunitu vašeho dítěte? 
  • Omyl, právě letní dovolená a cestování testují, zda jeho imunita za něco stojí.


O imunitu dítěte pečujte nepřetržitě

Změna prostředí a stravy, poznávaní nových lidí, to všechno klade vyšší nároky na dětský organismus, především pak na vyvíjející se imunitní systém.


Co všechno mít na paměti, aby imunita o dovolené nezlobila?

Abyste se různým infekcím a průjmům o dovolené vyhnuli, myslete na prevenci. A to ještě dříve, než někam vycestujete. Ideálním řešením je celoroční posilování imunity prostřednictvím vhodné a vyvážené stravy, ve které by neměli chybět batolecí mléka s prebiotiky a LCP mastnými kyselinami, které jsou z hlediska podpory imunitního systému velmi výhodná.  Více o tom, jak posilovat imunitu správnou stravou.

Pozor na stravu

Na dovolené dávejte pozor na to, jaké potraviny kupujete a jakou vodu pijete. Abyste předešli střevním potížím, dávejte přednost baleným potravinám, to platí i o vodě. Nejmenším dětem podávejte vodu převařenou. Ovoce a zeleninu vybírejte takové, které můžete nejprve oloupat a umýt.

Nezapomeňte, že zdravé bříško, tedy zdravá střevní mikroflóra, je klíčem pro správné fungování imunitního systému. A so silnou imunitou si vaše dítko letní dovolenou a slunce určitě naplno užije.

Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x