Velký výzkum pro naše nejmenší

vědci zkoumají kojenecké mléko Nutrilon

Již více než 40 let se zabývá tým expertů společnosti Nutricia výzkumem mateřského mléka a vychází z něj při inovacích výrobků výživy pro kojence, batolata a kojící maminky. Přečtěte si o tom více.

Výzkum inspirovaný mateřským mlékem

Na základě spolupráce s předními univerzitami, vědeckými institucemi a výživovými experty, vyvíjíme kojeneckou a batolecí stravu, která využívá nejnovějších vědeckých doporučení a důsledně vychází z poznatků našeho výzkumu mateřského mléka a jeho funkce. Kromě toho vyvíjíme výrobky, které jsou určeny pro kojence a batolata se specifickými výživovými požadavky (výživa pro děti s alergií v rodině, výživa při alergii, ublinkávání, kolikách, intoleranci laktózy...).

Proč je výzkum tak důležitý?

Když se vám narodí miminko, je pro něj mateřské mléko tou nejlepší výživou. Dodá mu vše potřebné, aby bylo zdravé, odolné vůči nemocem a dobře se rozvíjelo.  Aby i kojenci, kteří nejsou nebo nemohou být plně kojeni, měli optimální výživu, je mateřské mléko již několik desetiletí ve středu zájmu našich expertů. Vědci výzkumného centra společnosti Nutricia neustále vylepšují recepturu kojeneckých mlék po vzoru mléka mateřského tak, aby co nejvíce napodobovalo jeho složení, a především funkci. 

Kojenecká a batolecí mléka společnosti Nutricia vedle vitaminů A, C a D, které přispívají ke správné funkci imunity, obsahují i další složky, jako například unikátní směs prebiotik (scGOS/lcFOS 9:1) napodobující funkcionalitu prebiotických oligosacharidů mateřského mléka. Účinky této směsi byly prokázány ve více než 30 klinických studiích.

Zjistěte více o výzkumu mateřského mléka společnosti Nutricia!