Prevencí ke zdravější budoucnosti

Těhotná žena připravuje zdravé jídlo

Příčina mnoha našich zdravotních neduhů v dospělosti byla vysledována až do raných let života. Zjistěte, jak můžete svému dítěti připravit zdravější budoucnost pomocí zásad nutričního programování v raném věku.

Jak můžeme pomoci předcházet chronickým chorobám?

Vědecké statistiky ukazují nárůst výskytu chronických a civilizačních chorob po celém světě. Mnohem více lidí dnes trpí obezitou, cukrovkou, astmatem, chronickými chorobami dýchacího ústrojí, alergiemi, artritidou, osteoporózou nebo neurodegenerativními onemocněními jako je Alzheimerova choroba, než tomu bylo v minulosti.

Naštěstí zároveň začínají vědci původu těchto nemocí lépe rozumět. Mnoha z nich má kořeny v adaptaci genů v nejranějších fázích života – v lůně matky a v útlém dětství.

Díky pokrokům vědy nutričního programování v raném věku z poslední doby se dozvídáme, že dlouhodobé zdraví je jenom z části ovlivněno genetikou. Až 80 % zdraví v dospělosti, a tím i riziko vzniku onemocnění je dáno okolními vlivy a prostředím, ve kterém žijeme.

To znamená, že vlastní aktivitou a iniciativou při hledání té nejvhodnější výživy a úpravou životních podmínek v raném věku vašeho dítěte, můžete znatelně ovlivnit jeho zdraví v dospělosti.

Zdravý start přináší zdravou budoucnost 

Zdravý jídelníček a životní styl před početím, během těhotenství a během kojení může přispět k celoživotní pohodě vašeho dítěte. To znamená jíst vyváženou a pestrou stravu se správnými živinami a ve správně rozdělených porcích, celkově dodržovat zdravý životní styl, včetně pozitivního myšlení. A také se musíte vyhýbat škodlivinám, jako je tabák nebo alkohol a stresu.

Nejen, že zdravý životní styl přináší své plody pro vás i dítě hned v prvních letech, ale i v budoucnu pozitivně ovlivní zdraví dítěte v dospělosti a sníží rizika vzniku civilizačních chorob.