29. týden těhotenství

vývoj dítěte v 29. týdnu

Vaše rostoucí bříško a další neduhy vám mohou zkomplikovat noční spánek. Zjistěte, které potraviny vám k lepšímu spánku pomohou, i co se zrovna děje ve vaší děloze.

Co se děje uvnitř vašeho těla?

Rostoucí bříško může způsobit bolesti kloubů, pálení žáhy a časté nucení na močení, což má vliv i na váš noční spánek. Snažte se spát na levém boku , což je lepší pro vaše trávení. Pokud budete potřebovat podepřít tělo, použijte více polštářů. Můžete si dát polštář také mezi kolena, což je pohodlné pro dolní část vašich zad.

Spaní na zádech či pravém boku působí velký tlak na tzv. dutou žílu, které vede krev z dolní části těla do srdce. Možná zjistíte, že potřebujete močit několikrát za noc. Je to normální, přesto se ale snažte vypít doporučené 2 litry tekutin v průběhu dne a nikoliv večer před spaním. Spánek též zlepšují potraviny obsahující tryptofan , například mandle, jogurt či kakao.

Vývoj vašeho dítěte ve 29. týdnu těhotenství

Vaše dítě je nyní asi 38,6 cm dlouhé a váží asi 1,1 kg. Jeho pohyby jsou důraznější a intenzivnější, ale prostoru ubývá. On nebo ona jsou nyní plně zformováni a jsou nastaveni pro rychlý růstový spurt – raketový váhový přírůstek. Do konce těhotenství dítě ztrojnásobí svou hmotnost! Miminko má už otevřené oči, které se pohybují, a zorničky reagují na světlo. Orgány pokračují v růstu, kosti se prodlužují a sílí.

Líbí se vám tento článek?

Pak si nenechte ujít informace o dalších týdnech těhotenství. Budeme vám je pravidelně posílat, stačí zadat e-mail.

Jak můžete děťátku pomoci ke zdraví

Živiny, které dítě dostává v průběhu těhotenství a v jeho prvních třech letech života, významně ovlivňují to, jak budou jeho buňky naprogramovány pro budoucí život. Tyto znalosti tvoří základy nutričního programování v raném věku, pomocí kterého zjistíte, jaké potraviny jsou nevhodnější pro těhotné v různých fázích gravidity a pro novorozence, kojence a batolata, aby si děti zachovaly zdraví až do dospělosti.

Váš průvodce těhotenstvím

Mějte informace o vývoji vašeho miminka vždy po ruce s naší aplikací Nutrimimi .