19. týden těhotenství

vývoj plodu v 19. týdnu těhotenství - Nutriklub

V devatenáctím týdnu těhotenství vaše dítě měří asi 15 cm a váží kolem 240 gramů. Dítě již umí rozeznat zvuky a čeká vás první vyšetření na ultrazvuku.

Co se děje uvnitř vašeho tělav 19. těhotenském týdnu?

Vaše bříško se zvětšuje a možná máte pocit, že můžete jíst za dva. Raději však jezte přiměřeně, ale dvakrát zdravěji . Přísun kalorií nemusíte až do 3. trimestru zvyšovat. Mnohem důležitější je, aby byla vaše strava pestrá a vyvážená. Nepřiberete tak víc, než byste chtěla. Zdravá strava navíc zajistí, aby dítě dostalo všechny potřebné živiny, které potřebuje v této fázi rychlého vývoje a zajistí tak základy pro jeho zdraví v dospělosti.

Co byste měla jíst? Dejte přednost ovoci, zelenině, celozrnnému pečivu a obilovinám. Nezapomínejte ani na mléčné výrobky, jako jsou jogurty a sýry, které poskytnou dostatek denního příjmu vápníku, který má vliv na správný vývoj kostí a zubů vašeho dítěte.

Vývoj vašeho dítěte v 19. týdnu těhotenství

Vaše dítě nyní měří asi 15 cm a váží kolem 240 gramů. Jeho chuťové pohárky jsou dobře vyvinuté a reagují na to, co jíte. Pokud budete dávat přednost sladkému, bude pak dítě v budoucnu dávat přednost sladké chuti. Sluch dítěte je dostatečně citlivý , takže zachytí i velmi vysoké zvuky nebo naopak ty příliš nízké.

Příprava na ultrazvukový screening

  • Provádí se všem ženám v rozmezí mezi 18. a 22. týdnem.
  • Je to poprvé, co bude vaše miminko prohlédnuto od hlavy až k patě.
  • Dozvíte se, jak na tom vaše miminko je, jak je velké, zda má všechny orgány v pořádku a zda mu pracuje správně srdce. Kromě toho se také ověřuje počet plodů a uložení placenty.
  • Přečtěte si také článek o tom, jaká vyšetření vás čekají v těhotenství .

Většina gynekologů již má ve své ordinaci kvalitní ultrazvukový přístroj, a pokud ne, pošle vás lékař na vyšetření na kliniku. Vyšetření trvá asi půl hodiny a vy si z něj budete moci odnést první fotografii miminka.

Líbí se vám tento článek?

Pak si nenechte ujít informace o dalších týdnech těhotenství. Budeme vám je pravidelně posílat, stačí zadat e-mail.

Jak můžete děťátku pomoci ke zdraví

Živiny, které dítě dostává v průběhu těhotenství a v jeho prvních třech letech života, významně ovlivňují to, jak budou jeho buňky naprogramovány pro budoucí život. Tyto znalosti tvoří základy nutričního programování v raném věku, které můžete využít pro budoucí zdravý vývoj svého dítěte. Pamatujte hlavně na to, že nutriční kvalita je důležitější než kvantita.

Váš průvodce těhotenstvím

Mějte informace o vývoji vašeho miminka vždy po ruce s naší aplikací Nutrimimi .