Vybavte své dítě správnou imunitou pro kolotoč života

Spolu s předním českým imunologem, Prof. RNDr. Janem Krejskem, CSc. jsme pro vás připravili 11 tipů, jak posílit imunitu vašeho děťátka. Jedná se nejen o tipy obecné, ale i tipy ohledně výběru správné výživy, neboť je vědecky prokázáno, že 70 % buněk imunitního systému se nachází ve střevech.

Přečtěte si 11 tipů, jak posílit
imunitu vašeho dítěte.

Denní režim
Nastavte dítěti pravidelný denní rytmus s dostatečným množstvím spánku, protože většina funkcí imunity je řízena střídáním
dne a noci.
Otužování
Otužujte své děti častými procházkami venku nebo plaváním v přírodních nádržích. Časté vystavování chlórované vodě se nedoporučuje, neboť chlór může být spouštěčem astmatu.
Pobyt venku
Děti neizolujte a dopřejte jim dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, zlepší se tak jejich odolnost. Omezte ale návštěvy přelidněných míst jako jsou nákupní centra.
Přiměřená hygiena
Nepřehánějte to se sterilitou. Čím častěji se dítě setká
s vnějšími podněty, tím lépe pro jeho imunitu.
Fyzická aktivita
Vhodně vybraná fyzická aktivita posiluje obranyschopnost dětí a snižuje ve výsledku nemocnost.
Správná výživa
Je vědecky prokázáno, že 70 % buněk imunitního systému se nachází právě ve střevech. Proto dbejte na to, abyste správným výběrem stravy vytvořili zdravou střevní mikroflóru.

Jak zvolit správnou výživu?

Omega 3 mastné kyseliny
Kyselina alfa linolenová, DHA, EPA.
Oligosacharidy scGOS/lcFOS 9:1
Jsou polysacharidy (vlastně typ vlákniny), napodobující funkci oligosacharidů mateřského mléka, které jsou využívány střevní mikroflórou vašeho dítěte.
Vitamíny – A, C, D
Příspívají ke správné funkci imunitního systému.
Minerální látky
Ve stravě dítěte by neměly chybět zinek a železo.
Mléčná složka
Nejlepším způsobem, jak přispět k posilování obranyschopnosti organismu dítěte, je kojení. Pokud kojení není možné, je potřeba vybrat kojenci takové kojenecké mléko, které mateřské mléko co nejlépe nahradí. Dbejte na to, aby obsahovalo všechny výše zmiňované látky.