Pokračovací mléka Nutrilon PODPOŘTE V ZIMĚ IMUNITU* VAŠICH NEJMENŠÍCH

S příchodem zimy je nejvyšší čas posílit imunitu kojenců. Imunitní systém miminek se začíná formovat už v maminčině bříšku a vyvíjí až do 3 let jejich života. Mléko od maminky je pro imunitní systém to nejlepší. Pokud není kojení možné, je potřeba vybrat takové kojenecké mléko, které mateřské mléko co nejlépe nahradí. Složení kojeneckého mléka hraje v podpoře imunity miminek důležitou roli. Nutrilon 2 obsahuje důležité látky přirozeně se vyskytující v mateřském mléce, směs prebiotik GOS/FOS** a také živiny pro podporu imunitního systému*.

IMUNITA

Imunitní systém je základem fungování celého organizmu. Jeho schopnost nás chránit je dána způsobem, jakým ukládá informace o každém mikrobu nebo toxinu, který do organismu pronikne.

Imunita neboli obranyschopnost miminka se začíná formovat již u maminky v bříšku. Klíčovým momentem pro vývoj imunitního systému je porod, kdy miminko přestává být chráněno imunitním systémem maminky a musí se s vnějšími podněty vypořádávat samo. V těle miminka se začínají vytvářet vlastní protilátky a další složky obrany organizmu.¨

Tabulka imunity


STÁDIA VÝVOJE IMUNITY MIMINEK

0-6 měsíce
Prvního půl roku po porodu miminko díky podnětům vnějšího prostředí začíná vytvářet vlastní protilátky. Je stále částečně chráněno protilátkami z mateřského mléka, ale buduje již vlastní imunitu. 

6-12 měsíců
Miminko trénuje stále ještě nezralou imunitu, která se učí fungovat samostatně reagováním na různé podněty. 

12-24 měsíců
V druhém roce života se imunitní systém batolete nadále trénuje tím, jak objevuje svět a je stále více vystavováno novým vnějším vlivům. 

24+ měsíců
Vytrvalé trénování imunity při zvyšujícím se vystavování vnějším vlivům s nástupem do dětských kolektivů. 


VÝŽIVOU KE SPRÁVNÉ IMUNITĚ KOJENCŮ

miminko s flaštičkou

Výživa miminek v prvních 1000 dnech hraje klíčovou roli pro jejich zdraví v dospělosti. Miminko rychle roste a vyvíjí se. Například mozek našich nejmenších roste během prvních 1000 dní v průměru o 1 gram za den. První výživou, která nejlépe startuje vývoj imunitního systému miminek, je mateřské mléko.

Mléko od maminky představuje ideální zdroj výživy dítěte v prvních šesti měsících života. Pokud není kojení možné, je potřeba vybrat takové kojenecké mléko, které mateřské mléko co nejlépe nahradí. V dalším vývoji organizmu a imunitního systému miminek je pak nutné začít zařazovat

i další nemléčné příkrmy do stravy dítěte – od ukončeného 6. měsíce věku, po konzultaci s pediatrem.

Je vědecky prokázáno, že 70 % buněk imunitního systému se nachází ve střevech. Strava miminek musí obsahovat dostatek vitamínů a minerálních látek, bílkovin, esenciálních mastných kyselin a sacharidů.


POKRAČOVACÍ MLÉKA NUTRILON ADVANCED PRO PODPORU IMUNITY*

nutrilonK podpoře imunitního systému přispívají pokračovací mléka Nutrilon (označovaná jako Nutrilon Advanced 2). Pokračovací mléka Nutrilon Advanced, tak jako všechna pokračovací mléka, obsahují vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému a vitamín D potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí. Navíc jako jediný mezi pokračovacími mléky obsahuje Nutrilon 2 naši unikátní směs oligosacharidů GOS/FOS a 3’GL (3’ galaktosyllaktóza) oligosacharid mateřského mléka. 3’GL přináší náš unikátní proces výroby.Obsahuje také omega 3 (DHA) a omega 6 (AA) mastné kyseliny přirozeně se vyskytující v mateřském mléce**. V našich vývojových centrech po celém světě máme tým 500 vědců, kteří se věnují výzkumu mateřského mléka. Díky tomu jsme k mateřskému mléku ještě blíže.

Pokračovací mléka Nutrilon obsahují pouze pečlivě vybrané ingredience a jsou přizpůsobená výživovým potřebám pro konkrétní věk dětí. Nutrilon 2 je vhodný pro děti od 6-12 měsíců. V batolecím věku přejděte na Nutrilon 3 (pro děti od 12-24 měsíců).


KOUPIT VÝHODNĚ NA MALL.CZ

DALŠÍ TIPY PRO PODPORU IMUNITY KOJENCŮ 

Pravidelný denní režim s dostatečným množstvím spánku
Kojenci potřebují denně 16-20 hodin spánku. Při nedostatku spánku se může projevit zvýšená náchylnost k onemocněním. 

Pohyb
Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje počet přirozených protilátek a posiluje obranyschopnost dětí. 

Přiměřená hygiena
Posílit obranyschopnost pomohou také dobré hygienické návyky. Ale pozor, nepřehánějte to s přílišnou sterilitou, dítě pak může být více náchylné k nemocem. Při probíhající pandemii koronaviru je však nutné věnovat zvýšenou pozornost hygieně miminek i dospělých. 

Otužování 

otužováníDostatek pohybu venku na čerstvém vzduchu je důležitý, neboť kontakt s vnějším světem zvyšuje dětskou odolnost. Ideálně je venku s miminkem strávit 2–3 hodiny denně. V zimě je dobré dobu zkrátit a rozložit do více procházek. Nezapomínejte na vhodné oblečení. 

Posilujte imunitu svých dětí všemi možnými prostředky. Chlad není příčinou nachlazení a chřipky, ale k onemocnění může dojít snáze, neboť imunitní systému organizmu trpícího podchlazením má menší schopnost obrany proti mikrobům. V zimním období způsobuje chlad vysušení nosní sliznice, což vede ke snížené schopnosti těla filtrovat patogeny ze vzduchu. Vystavení chladu v mírnějších obdobích a vhodné oblečení pomůže miminku s mikroby účinně bojovat.


*Pokračovací mléka Nutrilon, tak jako všechna pokračovací mléka, obsahuje vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Kojení je nejlepším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Batolecí mléka mají být používána pouze jako součást smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na www.nutriklub.cz. Potravina pro zvláštní výživu.

**Obsahuje směs prebiotických oligosacharidů GOS/FOS a také 3´GL (3´- galaktosyllaktóza) - oligosacharid přirozeně se vyskytující v mateřském mléce. Zdrojem 3´GL je náš unikátní proces. Obsahuje také omega 3 (DHA) a 6 (AA) mastné kyseliny přirozeně se vyskytující v mateřském mléce. DHA = kyselina dokosahexaenová, AA = kyselina arachidonová.


Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x