Výživa při alergii na bílkovinu kravského mléka

dítě s alergií na bílkovinu kravského mléka

Alergie na bílkovinu kravského mléka se řadí mezi nejčastější potravinové alergie kojenců. Péče o dítě s alergií vyžaduje speciální dietní opatření.

Touto alergií trpí minimálně 2–5 % dětí, avšak mezi 2.–3. rokem u více než 80 % dětí mizí.

Kojení

Alergie na bílkovinu kravského mléka se může projevit i u dětí, které jsou krmeny výhradně mateřským mlékem.  Konzumuje-li totiž matka produkty z  kravského mléka, bílkovina kravského mléka ze stravy matky proniká do mateřského mléka. U kojených dětí je obvykle možné s kojením pokračovat, v některých případech se kojícím matkám doporučuje dodržovat speciální dietu a vynechat ze své stravy některé vysoce alergizující potraviny, zejména mléčné výrobky. V tomto případě je třeba sledovat celkový příjem bílkoviny a vápníku ve stravě maminky a doporučit jejich vhodné náhradní zdroje.

Speciální kojenecké mléko

Při alergii na bílkovinu kravského mléka je nutné ze stravy dítěte vysadit mléko i mléčné výrobky.  Dítě nesmí konzumovat nejen kravské mléko , ale ani další živočišná mléka jako například kozí či ovčí . Je nutné se vyvarovat všech zdrojů kravské bílkoviny, a to včetně standardního kojeneckého mléka. Malé děti jsou však na mléce zcela závislé – je proto důležité najít adekvátní náhradu. U nekojených dětí se používají speciální mléka s upravenou (vysoce hydrolyzovanou) bílkovinou . Bílkovina v takovém mléce je naštěpena na malé úseky, které ztrácejí schopnost alergizovat. Jinak jsou však zachovány všechny potřebné výživové i energetické vlastnosti. Toto mléko Vám doporučí Váš dětský lékař nebo lékař – specialista. Některé děti však netolerují ani tyto mléka a musí dostávat speciální směsi aminokyselin.

profesor nevoral gastroenterolog poradna online nutriklub

Příkrmy

Dodržovat eliminační dietu je velice náročné zejména u dětí, které jsou již přikrmovány a do jejich jídelníčku jsou zařazeny i další potraviny nad rámec mateřského či kojeneckého mléka. Ze stravy musíme vysadit nejen výrobky pocházející přímo z mléka (máslo, sýry, jogurty, smetana, mléčné dezerty), ale i takové potraviny, kde se mléko nachází ve skryté podobě . Mléko bývá často obsaženo např. v pečivu, omáčkách, polévkách, cukrovinkách, v pudinku, skrytá příměs kravského mléka může být i v šunce, výrobcích z mletého masa, těstovinách, cereálních výrobcích apod. Je tedy nutné pečlivě studovat etikety u balených potravin a vyhnout se rizikovým čerstvým potravinám.

Po několika měsících je pod dohledem lékaře možné provést reexpoziční testy znovuzavedením malého množství bílkoviny kravského mléka do stravy a tím vyzkoušet, zda již bude bílkovina kravského mléka tolerována. V 90 % případů alergie na bílkovinu kravského mléka odezní do tří let věku. Poté již dítě kravské mléko snáší normálně a může se ustoupit od všech dietních opatření.

Zdroj: PETRŮ, Vít et al. Dětská alergologie . 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 2012, 531 s. Aeskulap. ISBN 978-802-0425-843.