Imunita dětí v létě
Imunita dětí v létě
 K. odborníků K. odborníků
5 minut čtení

Říkáte si, že v létě není nutné podporovat imunitu vašeho dítěte? Omyl, právě letní dovolená a cestování imunitní systém testují.

Do oblíbených

Imunita dětí v létě

 K. odborníků K. odborníků
5 minut čtení

Říkáte si, že v létě není nutné podporovat imunitu vašeho dítěte? Omyl, právě letní dovolená a cestování imunitní systém testují.

Do oblíbených

O imunitu dítěte pečujte i po prvních narozeninách

Dovolená a cestování s ní spojené je pro děti nepochybně přínosné. Díky poznávání nových míst se dítě naučí nejen přijímat změny. Dovolená s sebou přináší ale i výzvy pro dětskou imunitu.

Změna prostředí a stravy, poznávaní nových lidí, to všechno klade vyšší nároky na dětský organismus, především pak na vyvíjející se imunitní systém.

Bohužel, mnohé maminky se domnívají, že imunitu mají děti vybudovanou do prvních narozenin, a to je velký omyl. Imunitní systém se stale vyvíjí, i později, v batolecím věku. Proto je vhodné imunitní systém podporovat průběžně během celého roku.

Co všechno můžete pro podporu imunity dítěte udělat?

Změna prostředí, podnebí i stravy může představovat pro organismus dítěte velkou výzvu i testování jeho imunitního systému. Mezi nejčastější potíže, které trápí vaše nejmenší na dovolené patří průjmy, horečky, virózy a záněty středního ucha.

Důležitá je prevence

Podporujte imunitu dítěte v průběhu celého roku. Pro normální fungování imunity je nezbytný dostatek kvalitního spánku a odpočinku a přiměřená dávka pohybu ideálně na čerstvém vzduchu. Vyhýbejte se zjevně nemocným lidem a dbejte na hygienu rukou i hygienu při přípravě stravy.

Velmi důležité je celoroční podporování imunity prostřednictvím vhodné a vyvážené stravy, ve které můžete využít i batolecí mléka, která jsou obohacena o vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

Pozor na stravu

Na dovolené dávejte pozor i na to, jaké potraviny kupujete a jakou vodu pijete. Abyste předešli střevním potížím, dávejte přednost balené vodě. Nejmenším dětem podávejte vodu převařenou, pro kojence (tedy dítě do jednoho roku) volte vodu s označením vhodnosti pro kojence. Ovoce a zeleninu vybírejte takové, které můžete nejprve oloupat a umýt. Vhodnější mohou být i další druhy balených potravin. Dbejte na hygienu i při přípravě jídel. Vhodnou volbou mohou být i kojenecké kaše, příkrmy a ovocné kapsičky, u kterých máte jistotu, že kvalitou i bezpečností odpovídají kojenecké stravě. Vybírejte tak přednostně produkty s věkovým určením – u nich máte jistotu, že jsou pro daný věk děťátka vhodné.

Nezapomeňte, že výživa je jedním z důležitých faktorů ovlivňujících správné fungování imunitního systému. Ať si dovolenou a slunce naplno užijete.

Nezapomeňte si přibalit lékárničku

Lékárnička na kratší výlety přes den (do baťůžku) by měla obsahovat mimo jiné dezinfekci, rychloobvaz v různých velikostech (praktický je také obvaz ve spreji), chladivý gel na kousance od hmyzu a elastické obinadlo Chraňte kůži opalovacím krémem s dostatečným faktorem a rizikové oblasti jako nos, zadní stranu krku, ramena a nárty opakovaně krémujte.

Samozřejmě záleží, kde přesně se budete pohybovat. Ve větších městech není problém potřebné věci dokoupit v lékárně. O víkendu a v pozdějších večerních hodinách zamiřte do obchodního centra, ve kterém mají lékárny delší otevírací dobu. Pokud je vaše dítě alergické na hmyzí bodnutí, mějte léky neustále u sebe.

Při pobytu v přírodě zvolte oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávem, přibalte repelent proti klíšťatům a pinzetu na jejich vytažení.

Na delší výlety a pobyty nezapomeňte léky, které tlumí bolest a působí protizánětlivě: s obsahem paracetamolu i ibuprofenu - podle doporučení vašeho pediatra. Vyplatí se také mít po ruce léky na zažívací potíže a proti průjmu. I v létě je možné prochladnout, a proto oceníte, když budete mít při ruce přípravky na rýmu a kašel. Pokud jedete autem nebo plánujete v průběhu dovolené výlety autobusem, nezapomeťe přibalit léky na nevolnost.

Samozřejmostí je přibalit pravidelně užívané léky. Při cestě letadlem je doporučujeme mít v příručním zavazadle. Letadlo může nabrat delší zpoždění a zavazadla mohou za vámi do hotelu dorazit až s několikadenním zpožděním


Vyzkoušejte pokračovací kojenecké mléko Nutrilon

Každé miminko je jedinečné. Jsou ta, co pláčou, ta, co jsou spokojená, ta, která zkouší svou imunitu, i ta která se budí v noci. 

Po vzoru mateřského mléka, Nutrilon pokračovací mléka obsahují živiny pro podporu imunitního systému* každého miminka.

Zadejte svůj e-mail a dostaňte z Nutriklubu víc!
Získejte cenné rady od našich odborníků a množství další výhod!
Přidejte s k nám!


Pro podporu imunity*

  • látky přirozené mateřskému mléku**
  • imunoživiny*
  • bez palmového oleje

Jedinečné pokračovací kojenecké mléko Nutrilon Advanced 2 s unikátní směsí oligosacharidů*** a s recepturou speciálně vyvinutou pro podporu imunity* vašeho miminka.
PO VZORU MATEŘSKÉHO MLÉKA

Jedinečná receptura je inspirovaná výzkumem mateřského mléka. Pečlivě vybrané ingredience jsou přizpůsobené výživovým potřebám miminek. Bez palmového oleje.

V nabídce také batolecí mléka od ukončeného 12., 24., 35. měsíce věku dítěte.


*Imunoživiny - obsahuje vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny C a D dle požadavků legislativy.

**Obsahuje vitamíny C a D, kyselinu dokosahexaenovou (DHA) a kyselinu arachidonovou (ARA), které se přirozeně vyskytují v mateřském mléce. Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny C, D a DHA dle požadavků legislativy.

*** Obsahuje oligosacharid mateřského mléka 3´GL (3´galaktosyllaktóza), který přináší náš unikátní proces výroby, a také prebiotika GOS/FOS.

Kojení je nejlepším způsobem výživy dětí. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.  Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte.

Pomohl vám článek?
Sdílejte článek s přáteli
Do oblíbených
Související články
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Online poradna