5. týden těhotenství

embryo v pátém týdnu těhotenství - Nutriklub

Některé ženy v pátém týdnu těhotenství už tuší, že jsou těhotné, a pozorují na sobě těhotenské příznaky. Mnoho žen ale o svém těhotenství zatím neví a přesto se už teď jejich děťátko rychle vyvíjí.

Co se děje uvnitř vašeho těla?

Stejně jako ve 4. týdnu těhotenství se i každý další týden stále zvyšuje hladina progesteronu a v 5. týdnu těhotenství by měla být už tak vysoká, že těhotenský test ukáže pozitivní výsledek . Jak se vaše děloha přizpůsobuje rostoucímu dítěti, můžete pociťovat lehké křeče a občasné špinění. Dalšími příznaky v této rané fázi bývá únava, citlivá prsa, nevolnost a bolesti hlavy.

Nemáte podobné pocity? Nevadí, mnoho žen necítí v této fázi žádné těhotenské příznaky , takže se nemusíte bát, pokud jste si dosud nevšimla žádné změny.

Vývoj vašeho dítěte v 5. týdnu těhotenství

Od 5. týdne těhotenství je už váš budoucí potomek embryem (zárodkem), které začíná dostávat podobu člověka . Tvaruje se do podlouhlého tvaru, jeho hlava rychle roste, formuje se mozek, mícha, svaly a kosti. Hlavní orgány nadále rostou a plod je nyní velký asi 1,25 mm. I když to nepotvrdí ultrazvuk, srdce vašeho dítěte už bije a pumpuje krev. Rozvíjejí se i ruce a nohy dítěte.

Zároveň je potřeba dbát na to, jaké živiny vaše dítě přijímá v průběhu těhotenství, neboť už teď jsou důležité pro jeho budoucí zdraví. Tento poznatek tvoří základ nutričního programování v raném věku, které můžete využít už teď pro to, abyste zajistila dítěti zdravý vývoj.

Líbí se vám tento článek?

Pak si nenechte ujít informace o dalších týdnech těhotenství. Budeme vám je pravidelně posílat, stačí zadat e-mail.

Jak můžete děťátku pomoci ke zdraví

To, co jíte, je nyní velmi důležité, protože poskytujete stravu nejen sobě, ale i vašemu dítěti. I když jíte zdravě, měla byste dodat tělu základní a nezbytné živiny pro zdárný vývoj dítěte. Najdete je v těhotenských doplňcích stravy, které mimo jiné obsahují doporučené množství kyseliny listové , což je základní živina pro správný neurologický vývoj vašeho dítěte.

Váš průvodce těhotenstvím

Mějte informace o vývoji vašeho miminka vždy po ruce s naší aplikací Nutrimimi .