Batolecí mléka Nutrilon - Další krok k podpoře imunity**

Vaše miminko už dávno není ten bezbranný uzlíček, který jste si přivezla z porodnice. Možná vás samotnou překvapuje, co všechno teď zvládá samo. Každým dnem se něco nového učí a objevuje.

Ačkoliv se může zdát silné a samostatné, jeho imunita je každý den vystavovaná zkouškám. Imunitní systém miminek se vyvíjí až do 3 let jejich života. Právě v batolecím věku čeká imunitu vašeho děťátka mnoho nástrah a je dobré jeho imunitu trénovat a vhodně podpořit.


IMUNITA V BATOLECÍM VĚKU

Mnoho maminek se domnívá, že když miminko oslaví první rok života, to nejhorší už mají za sebou. Opak je ale pravdou. Miminko stále častěji přichází do kontaktu s vnějšími vlivy, bakteriemi, viry, plísněmi. Zapojování do dětského kolektivu představuje pro jejich imunitní systém velkou výzvu.


imunita dětí

JAK PODPOŘIT IMUNITNÍ SYSTÉM BATOLAT

Důležitá je správná výživa. Výživové návyky se formují už od útlého věku. Vhodný je také dostatek pohybu a pobyt venku na sluníčku – díky slunečnímu záření organizmus vytváří vitamín D pro dobrou imunitu. Pro batolata je velmi důležitý i spánek. Posílit obranyschopnost pomohou také dobré hygienické návyky. Ale pozor, nepřehánějte to s přílišnou hygienou, dítě pak může být více náchylné k nemocem.

imunita dětí graf

BATOLE STÁLE POTŘEBUJE VHODNÉ MLÉKO


Vaše miminko už sice jí pestrou stravu, mléko hraje v jeho jídelníčku stále důležitou roli – denně by ho mělo vypít cca 330-500 ml. Není-li dítě kojeno, je vhodné pokračovat v kvalitních batolecích mlékách, která děťátkům dodají potřebné živiny a mají složení přizpůsobené jejich výživovým potřebám. Kravské mléko svým složením není zcela ideální. Batole také potřebuje přijmout na kilogram své vlastní váhy mnohem více vápníku, železa a vitamínu D3 než dospělý člověk*.  

BATOLECÍ MLÉKA NUTRILON PRO PODPORU IMUNITY**


K podpoře imunitního systému přispívají batolecí mléka Nutrilon (označovaná jako Nutrilon 3, Nutrilon 4) a dětské mléko (Nutrilon 5) díky obsahu vitamínů C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému**. Vitamín D je navíc potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí. Navíc jako jediná mezi batolecími mléky na trhu v České republice obsahují batolecí mléka Nutrilon naši unikátní směs oligosacharidů GOS/FOS a 3’GL (3´-galaktosyllaktóza) oligosacharid mateřského mléka. V našich vývojových centrech po celém světě máme tým 500 vědců, kteří se věnují výzkumu výživy dětí raného věku.  


Související články

Zjistěte více o mateřství

mom and baby

Spojte se s naší poradnou odborníků

Potřebujete radu? Spojte se s námi. Pomůžeme vám s otázkami týkajících se těhotenství, mateřství, rodičovství nebo výživy dětí.

Na vaše dotazy jsme připraveni odpovídat každý všední den od 8:30 do 16:00.

Důležité upozornění

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením a kvalitou živin, mateřské mléko. Kojenecká výživa by měla být používána jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradné kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojeneckou výživu má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Pro zdraví kojence je důležité důsledné dodržovat doporučený postup přípravy, dávkování a použití kojenecké výživy uvedený na obale. Způsob použití a další informace na obalech. Batolecí mléka, příkrmy, kaše a sušenky mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Potraviny pro zvláštní výživu. 

x