Správná výživa pro dlouhý a zdravý život

matka podává dítěti výživu  podle vědy o nutričním programování

Vnější vlivy v raných fázích života vašeho dítěte ovlivňují i jeho život v dospělosti. Zjistěte, jak můžete pomoci formovat zdraví vašeho dítěte v dospělosti, následováním určitých nutričních principů.

Porozumění nutričnímu programování v raném věku

Rozvíjející se věda o epigenetice nám ukázala, že zdraví miminek, dětí i dospělých není věcí náhody, smůly, nebo štěstí. Vědci dnes odhalují klíčové faktory ovlivňující  raný život dítěte, které mají dlouhodobý vliv na zdraví, protože mění určení a podobu genů, jež ovlivňují to, jak děti rostou a rozvíjejí se.  

Jedním z těchto zásadních vlivů je výživa. Věda o nutričním programování v raném věku nám poskytuje návod, jak vytvořit ideální jídelníček a podmínky pro optimální růst a vývoj dětí. 

Zdravý start znamená zdravou budoucnost

Jako maminka byste měla vědět, že výživa a životní styl během těhotenství a kojení zásadně ovlivňuje vývoj jednotlivých orgánů dítěte a fungování jeho buněk.

Jídelníček samotného dítěte během kojeneckého a batolecího věku je neméně důležitý. I před okamžikem početí ovšem váš zdravotní stav a životní styl napoví leccos o budoucím vývoji dítěte i o jeho zdraví v dospělosti.

Neexistují žádné záruky nebo jistoty, co se týče růstu a vývoje vašeho děťátka. Ovšem pokud se budete držet zásad vědy o nutričním programování v raném věku, můžete ovlivnit příležitost vkročit do života tou správnou nohou.