Kde hledat dobrého dětského lékaře neboli pediatra

Není nad dobrého dětského lékaře. Přeci jen s vaším dítětem stráví devatenáct let. Proto vybírejte pečlivě a nechte si klidně poradit a doporučit.

Svého pediatra byste měli mít vybraného již v době, kdy čekáte miminko. Nicméně se může stát, že jste si nevybrali moc dobře, takže se rozhlížíte dál. Bát se nemusíte, na změnu lékaře máte plné právo!

Kde hledat, a jak?

Možností na výběr je mnoho. Přes internet například na stránkách www.hledamlekare.cz , www.znamylekar.cz  nebo pomocí Zlatých stránek. Ale nejlépe samozřejmě vyberete pomocí svých přátel či známých, kteří vám někoho doporučí.

Při výběru dbejte i na vzdálenost

Udělejte si vlastní průzkum mezi kamarádkami, zvažte vzdálenost (přece jen, s miminkem a batoletem chodíte k lékaři poměrně často, a to nejen kvůli očkování, ale i kvůli nejrůznějším dětským nemocem, kterých je v batolecím věku požehnaně), zvažte také, zda preferujete muže či ženu (někomu na pohlaví záleží), napište si, na co všechno se chcete lékaře zeptat (například to, zda je příznivě nakloněn i alternativním směrům, třeba homeopatii).

Osobní setkání pomůže při rozhodování

Jistě není na škodu, když se za pediatrem vypravíte do ordinace a osobně ho poznáte . Jeho odpovědi a chování mnohé napoví a vy budete mít snazší rozhodování. Pokud vám není sympatický už v prvním okamžiku a nelíbí se vám jeho jednání či máte dokonce pocit, že mu nemůžete důvěřovat, hledejte dál, i kdybyste měli objet tři nebo čtyři ordinace.  Vzájemná důvěra mezi lékařem a maminkou je důležitá, tak ji budujte! 

Mohlo by vás zajímat: 7 zásad pro podporu odolnosti dětí