Kde hledat dobrého dětského lékaře neboli pediatra

Není nad dobrého dětského lékaře. Přeci jen s vaším dítětem stráví devatenáct let. Proto vybírejte pečlivě a nechte si klidně poradit a doporučit.

Svého pediatra byste měli mít vybraného již v době, kdy čekáte miminko. Nicméně se může stát, že jste si nevybrali moc dobře, takže se rozhlížíte dál. Bát se nemusíte, na změnu lékaře máte plné právo!

Kde hledat, a jak?

Možností na výběr je mnoho. Přes internet například na stránkách www.hledamlekare.cz, www.znamylekar.cz nebo pomocí Zlatých stránek. Ale nejlépe samozřejmě vyberete pomocí svých přátel či známých, kteří vám někoho doporučí.

Při výběru dbejte i na vzdálenost

Udělejte si vlastní průzkum mezi kamarádkami, zvažte vzdálenost (přece jen, s miminkem a batoletem chodíte k lékaři poměrně často, a to nejen kvůli očkování, ale i kvůli nejrůznějším dětským nemocem, kterých je v batolecím věku požehnaně), zvažte také, zda preferujete muže či ženu (někomu na pohlaví záleží), napište si, na co všechno se chcete lékaře zeptat (například to, zda je příznivě nakloněn i alternativním směrům, třeba homeopatii).

Osobní setkání pomůže při rozhodování

Jistě není na škodu, když se za pediatrem vypravíte do ordinace a osobně ho poznáte. Jeho odpovědi a chování mnohé napoví a vy budete mít snazší rozhodování. Pokud vám není sympatický už v prvním okamžiku a nelíbí se vám jeho jednání či máte dokonce pocit, že mu nemůžete důvěřovat, hledejte dál, i kdybyste měli objet tři nebo čtyři ordinace.  Vzájemná důvěra mezi lékařem a maminkou je důležitá, tak ji budujte!