2. týden těhotenství

mladá žena počítá datum početí

Druhý týden těhotenství je dobou, kdy dochází k ovulaci, a je tedy nejpravděpodobnější, že otěhotníte. Stejně jako v 1. týdnu těhotenství, jak ho počítají lékaři, ještě nejste těhotná, ale už v této chvíli můžete vytvořit ideální podmínky pro početí a pozitivně tak ovlivnit budoucí zdraví vašeho dítěte.

Vytváření optimálních podmínek pro početí

Jak jsme se dozvěděli v 1. díle seriálu těhotenství týden po týdnu, předpokládaný termín porodu se počítá od prvního dne poslední menstruace. To znamená, že 2. týden těhotenství je čas ovulace a konečně i samotného početí .

Pokud chcete vytvořit optimální podmínky pro otěhotnění, měla byste už při plánování těhotenství zdravě jíst a užívat doplňky stravy s potřebnými vitamíny. Opět nezapomeňte na kyselinu listovou , která je nezbytná pro vývoj nervové trubice vašeho dítěte a pro celý jeho nervový systém.

Početí a genetická informace v zygotě

Při oplodnění jsou všechny dědičné vlastnosti dítěte obsaženy v jedné buňce, tzv. zygotě. Tato buňka má 23 párů chromozomů (46 chromozomů) stejně jako dospělý člověk, přičemž polovina chromozomů vždy pochází od jednoho z rodičů. Tyto chromozomy obsahují veškeré informace potřebné pro vytvoření unikátního jedince, který bude sdílet vlastnosti obou rodičů.

Pomáhejte dítěti už před početím s nutričním programováním v raném věku

Mnoho rodičů se domnívá, že právě genetika je tím jediným, co ovlivňuje budoucnost jejich dítěte. Nedávné studie naopak ukazují, že až 80 % zdraví vašeho dítěte je ovlivněno vnějšími faktory v nejranějších fázích života, včetně zdraví matky těsně před tím, než je dítě vůbec počato.

Živiny, které dítě dostává v průběhu těhotenství a v prvních třech letech života, ovlivňují, jak budou tyto dítěti předané geny naprogramovány pro život – zda se budou chovat zdravě, či budou mít sklony vytvářet zdravotní problémy. Tyto poznatky jsou základem nutričního programování v raném věku.

Líbí se vám tento článek?

Pak si nenechte ujít informace o dalších týdnech těhotenství. Budeme vám je pravidelně posílat, stačí zadat e-mail.