Početí a ovulace

Zatímco některé ženy jásají nad pozitivním těhotenským testem ihned poté, co se rozhodnou mít děťátko, pro další je otěhotnění lemováno neúspěšnými pokusy, konzultacemi s lékařem nebo starými babskými radami. Proto vám přinášíme relevantní články na téma početí.

Zjistěte o otěhotnění ještě více jako člen Nutriklubu.

Registrujte se

Vyberte si měsíc
Zobrazit články

Lojalitní program

Sbírejte razítka za nákup mlék Nutrilon a získejte 1 mléko ZDARMA. Navíc soutěžte o 5 000 Kč

Článek

Pravda a mýty o ovulaci

Ovulace je krátký okamžik uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Vajíčko pak putuje vejcovodem, kde se může setkat se spermii a dochází tak k otěhotnění.

Článek

Bazální teplota - kdy mám plodné dny?

Bazální teplota je teplota těla naměřená po ránu bezprostředně po probuzení z minimálně 3 hodin souvislého spánku, optimálně 6 hodin. „Bezprostředně" znamená , že bychom neměli vstávat , jít na toaletu či něco malého sníst nebo pít.

Článekembryo v pátém týdnu těhotenství - Nutriklub

5. týden těhotenství

Některé ženy v pátém týdnu těhotenství už tuší, že jsou těhotné, a pozorují na sobě těhotenské příznaky. Mnoho žen ale o svém těhotenství zatím neví a přesto se už teď jejich děťátko rychle vyvíjí.

Článekžena si počítá termín ovulace

Ovulační testy – víte o nich všechno?

Nepleťte si ovulační test s těhotenským testem. Jde o naprosto rozdílné testy, ovšem něco společného mají - pro testování se v obou případech používá moč. Těhotenský test slouží k brzkému zjištění těhotenství, ovulační test naopak pomáhá určit, kdy je vhodná doba na početí.

Článekžena přemýšlí, na kdy naplánovat další těhotenství po potratu

Otěhotnění po potratu: kdy to znovu zkusit?

Potratem se rozumí ukončení těhotenství v prvních dvaceti čtyřech týdnech jeho trvání. Pro ženu je to vždy hluboké duševní trauma, se kterým se musí vyrovnat. Na druhou stranu není třeba klesat na mysli. Neznamená to, že žena nemůže po potratu otěhotnět a porodit zdravé dítě.

Článekžena přemýšlí, kdy mohla mít ovulaci

Jak a kdy otěhotnět: víte, kdy ovulujete?

Rozhodla jste se otěhotnět? Pak byste měla znát svůj menstruační cyklus a také přesně vědět, kdy během cyklu dochází k ovulaci. V té době je totiž největší šance na to, že skutečně otěhotníte.

 1. Jitka
  Odbornice na dětskou výživu

  První krmení z lahvičky je pro dítě velká změna. S učením na lahvičku začněte tehdy, kdy jste vy i dítě v klidu a ve známém prostředí.

  Zobrazit článek
 2. Miriam
  Laktační poradkyně, odbornice na dětskou výživu a péči o děti

  Znáte všechny způsoby, jak posilovat imunitu kojence, aby stonal co nejméně? Mám pro vás 5 tipů, jak zvýšit dětskou imunitu.

  Zobrazit článek
 3. Andrea
  Nutriční terapeutka, farmaceutická laborantka a laktační poradkyně

  Kojíte a „běžná“ poloha vsedě vám nevyhovuje? Existují i další – třeba pro malé novorozence nebo pro noční kojení.

  Zobrazit článek
 4. Ludmila
  Porodní asistentka, laktační poradkyně a odbornice na dětskou výživu

  I když o zadeček miminka pečujeme správně, někdy se opruzeninám prostě nevyhneme. Trpělivě přebalujte, ideálně i v noci!

  Zobrazit článek
 5. Lucia
  Zdravotní sestra, odbornice na výživu a alergie, laktační poradkyně

  Víte, kdy zavádět potenciální alergeny do stravy dítěte, abyste minimalizovali vznik alergií? Začněte s příkrmy v tzv. imunologickém oknu!

  Zobrazit článek