Péče o pokožku dětí v zimě
Péče o pokožku dětí v zimě
 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 minuty čtení

Pokožka miminek a malých dětí je velmi tenká a citlivá. Ve zvýšené míře reaguje na vnější podněty, jako je například působení slunečního záření v létě a naopak chlad v zimě. Co ale můžeme pro naše děťátko udělat, abychom ho maximálně ochránili v zimě, kdy teploty často klesají až k -10 °C?

Do oblíbených

Péče o pokožku dětí v zimě

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků

Pokožka miminek a malých dětí je velmi tenká a citlivá. Ve zvýšené míře reaguje na vnější podněty, jako je například působení slunečního záření v létě a naopak chlad v zimě. Co ale můžeme pro naše děťátko udělat, abychom ho maximálně ochránili v zimě, kdy teploty často klesají až k -10 °C?

Do oblíbených

Prevence na prvním místě

Ze všeho nejdůležitější je prevence . Co to znamená? Pokožku miminka je potřeba pravidelně promazávat krémy speciálně určenými pro citlivou dětskou pokožku. V tomto případě je důležité vybírat takové přípravky, které splňují pediatrické zásady dermatologicky šetrných produktů a jsou pokožkou dětí velmi dobře tolerovány.

Často maminky řeší otázku, zda mohou používat krémy s obsahem vody. Mají strach, aby voda v pokožce nezamrzla a pokožka dítěte se nenarušila.

Jak je to tedy s vodou v krémech?

Voda v pečujících produktech slouží k rozpuštění různých aktivních látek, je tedy nezbytná. Abyste pokožku v zimě bezpečně ochránili, používejte speciální krémy určené na zimu , které obsahují vodu ve sníženém množství. Např. Bioderma  ABCDerm Cold Cream je právě na zimu ideální, pokožku totiž vyživuje a chrání před nepříznivými vnějšími vlivy jako je chlad a vítr.

Obsahuje včelí vosk a olej z meruňkových jadérek, které posilují pokožku dětí a na jejím povrchu vytváří neviditelný ochranný film. Díky své nemastné krémové textuře se do dětské pokožky snadno vstřebává a zbavuje ji suchosti, nepříjemných pocitů a pnutí pro maximální pohodlí dítěte.

Jaká péče je vhodná po koupeli?

Základem péče je velmi šetrná hygiena , která pokožku dětí jemně ošetří a zároveň zklidní. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých sprchových a mycích gelů. Jak ale vybrat ten správný? Vždy bychom měli vybírat produkty, které respektují a podporují přirozenou ochrannou funkci dětské pokožky. Příkladem je Bioderma  ABCDerm Moussant , který se používá k mytí obličeje a celého těla včetně vlásků.

Pokožku chrání před vysušením a zanechává ji hedvábně jemnou, dokonale připravenou pro aplikaci pečujících krémů (například Bioderma  ABCDerm Cold Cream) . Během koupele můžeme do vody přidat pár kapek suchého olejíčku Bioderma  ABCDerm Relax Oil , který díky obsahu oleje z meruňkových jadérek a slunečnicovému oleji pokožku vyživí a zvláční. Přispívá tak k celkové pohodě děťátka.

TIP! Olejíček lze využít i k pravidelným masážím. Díky tomu, že se jedná o suchý olej, se do pokožky okamžitě vstřebává a nezanechává tak nepříjemný mastný film.

Jak se v zimě starat o opruzeniny?

Vzhledem k tomu, že je pokožka dětí velmi „křehká“ a citlivá, reaguje v zimě nejrůznějšími kožními projevy.  Nejlepší prevencí je vždy při výměně plenky kůži opláchnout a otřít ji k tomu určeným bavlněným ubrouskem. Bioderma  ABCDerm ubrousky jsou vyrobeny ze 100% bavlny a jsou vlhčené micelární vodou, která zajistí, že i nepatrné nečistoty budou dokonale odstraněny.

Následně se aplikuje zklidňující krém na opruzeniny ABCDerm Change Intensif , který vytvoří na povrchu ochranný film a tak předchází tvorbě opruzenin. Kromě toho, že absorbuje nadbytečnou vlhkost (příčina opruzenin), okamžitě pokožku zklidní, hydratuje a snižuje zarudnutí. U dětí jsou časté opruzeniny zejména v oblasti plenkami krytých částí těla. K jejich výskytu dochází ve velké míře právě v zimě, kdy dojde pod mnoha vrstvami oblečení k zapocení a následně k podráždění.

Podráždění úst není v zimě výjimkou

Ani podráždění v okolí úst, tzv. periorální dermatitida , není v zimě výjimkou. Ke zhoršení projevů často dochází právě v zimním období, kdy je pokožka obecně sušší a kožní bariéra je více náchylná k podráždění. Dostanou-li se do kontaktu s takto narušenou pokožkou sliny, zejména při prořezávání zoubků , cucání prstů a cumlání dudlíku, dojde k podráždění.

Mohu podráždění předejít?

Určitě ano, na trhu jsou k dispozici speciální krémy určené do oblasti okolí úst . Bioderma  ABCDerm Perioral obsahuje unikátní patent na bázi výtažků z tamarindu indického, který aktivně zabraňuje podráždění a zarudnutí v okolí úst. Vytvoří neviditelný ochranný film, pokožka dětí je tak zklidněná bez nepříjemného pálení. 

TIP! ABCDerm Perioral je díky svým účinkům vhodný i jako ochranný krém na popraskané bradavky pro kojící maminky.

Nezapomínejte, že prvním krokem v  péči o pokožku dětí je vždy šetrná hygiena. Pokud se budeme těmito výše zmíněnými zásadami řídit, uděláme pro naše děťátko to nejlepší.

Péči o pokožku dětí s atopickou dermatitidou se budeme věnovat v samostatném článku.

Tip na zimu

Pro péči o dětskou pokožku v zimě používejte  speciální krémy určené na zimu, které obsahují vodu ve sníženém množství. Například  Bioderma  ABCDerm Cold Cream  je právě na zimní měsíce ideální. Doporučená prodejní cena 219Kč / 40ml.

Pomohl vám článek?
Související témata
Vývoj batolete a péče o něj Zdraví batolete Zdraví novorozence a kojence
Sdílejte článek s přáteli
Do oblíbených
Související témata
Vývoj batolete a péče o něj Zdraví batolete Zdraví novorozence a kojence
Související články
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Online poradna