O dětskou pokožku v létě pečujte dvojnásob

O dětskou pokožku v létě pečujte dvojnásob

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků
3 minuty čtení

Pokožka dětí potřebuje zvláštní péči celý rok. V létě však mnohem více. Jejich pleť postrádá ochranný kožní film, který chrání před slunečním UV zářením.

Do oblíbených

O dětskou pokožku v létě pečujte dvojnásob

 Kolektiv odborníků Kolektiv odborníků

Pokožka dětí potřebuje zvláštní péči celý rok. V létě však mnohem více. Jejich pleť postrádá ochranný kožní film, který chrání před slunečním UV zářením.

Do oblíbených

Berete svou malou ratolest na dovolenou do teplých krajin? Nemusíte mít výčitky. Pokud budete dodržovat několik jednoduchých pravidel, pak citlivou pleť vašeho dítka spolehlivě ochráníte. Což určitě ocení i v budoucnu.

Vyvarujte se pobytu na přímém slunci

...a to především v době mezi 11. a 15. hodinou. I mimo tento čas pobývejte s dětmi raději ve stínu. Přirozená ochrana dětské pokožky vůči slunečnímu záření se teprve vyvíjí a než je plně funkční, ještě to potrvá.

Mazat

Nezapomínejte na mazání dětské pokožky dětskými kosmetickými přípravky. Voda totiž pokožku vysušuje. Kromě opalovacích krémů používejte i hydratační přípravky. Během letních měsíců, kdy je pokožka dětí vystavena sluníčku a vodě, je často dehydratovaná a proto je důležité pokožku ošetřovat hydratačními krémy. Pokud je pokožka dítěte sušší, pak se stává, že se opalovací krém hůře aplikuje a není zajištěna dostatečná sluneční ochrana.

Hydratovaná pokožka

Bioderma ABCDerm Hydratant je ochranné hydratační mléko, které pokožku hydratuje, zvláčňuje a chrání před vnějšími vlivy. Díky své lehké textuře se snadno vstřebává a zanechává pokožku jemnou.

Doporučená cena 369 Kč (200 ml).

Zakrývat

Děti i na pláž oblékněte do lehkého oděvu, který zakryje krk a záda, určitě nezapomeňte na klobouček nebo čepici (ochrana hlavy). Všechno oblečení by mělo být z prodyšného bavlněného materiálu. 

Neopalovat

U nejmenších dětí představuje i malá změna barvy pokožky potenciální riziko, takže žádné opalování. Kůže si totiž pamatuje každé spálení.

Víte, jak vybírat opalovací přípravek?

Až 20 % rodičů si myslí, že když nese krém označení SPF 15, bude chránit pokožku dítěte 15 hodin, ale tak to není. Hodnota pouze označuje, kolikrát déle lze pokožku vystavovat slunci, než se spálí. 

Dětem vždy aplikujte opalovací krém s velmi vysokou ochranou (SPF 50+). Aby se děti mazaly rády, je dnes možné vybírat z mnoha různých textur. Můžete si vybrat mezi sprejem, pěnou a nebo třeba  mlékem se zabarvením, které děti „baví“ a zároveň poznáte, že jste své dítě namazala dostatečně a na všech místech.

Čím namazat do vody?

Mléko Bioderma Photoderm Kid obsahuje patent Buněčné bioochrany – poskytuje zesílenou ochranu buněk až na úrovni jejich DNA.  Účinek patentu je zesílený o látku Peptid C. Ochrana je voděodolná.

Doporučená cena 429 Kč (100 ml).

Kdy mazat?

Dítě namažte krémem aspoň 30 minut předtím , než půjdete na pláž. Ovšem existují už krémy s tzv. minerálním ochranným faktorem -  fungují hned, jakmile ho namažete na kůži.   Krém opětovně naneste každé dvě hodiny nebo po každé návštěvě vody.

Pro maximální ochranu

Bioderma  Photoderm Mineral (vhodný i pro děti s atopickou dermatitidou) je krém s minerálním ochranným faktorem. Poskytuje maximální ochranu před slunečním zářením.

Doporučená cena 529 Kč (100 g).

Rybník, bazén, moře… Na co dát pozor?

Léto bez vody by snad ani nebylo létem. Děti se u vody vyřádí a pohyb na čerstvém vzduchu jim prospěje. Zvláště u malých dětí ale pozor na to, jaké koupání jim připravíte. U rybníka a přírodního koupaliště dbejte na to, jaká voda v něm je, pokud se v něm objevily sinice, rozhodně s malým kojencem nebo batoletem do vody nechoďte. Pozor na bazény , obsahují chlor, který dráždí dětskou pokožku. Ideální je z hlediska zdravotního mořská slaná voda , kterou snášejí velmi dobře i ekzematické děti.

Pomohl vám článek?
Související témata
Péče o novorozence a kojence Zdraví batolete Cestování s dětmi
Sdílejte článek s přáteli
Do oblíbených
Související témata
Péče o novorozence a kojence Zdraví batolete Cestování s dětmi
Související články
Nutriklub stále roste.
Děkujeme vám za důvěru.
Chci se zaregistrovat
20+
Odborníků se zapojilo do tvorby obsahu
100 000+
Spokojených maminek a tatínků
350+
Článků
od odborníků
25 000+
Zodpovězených dotazů v naší poradně
Chci se zaregistrovat
Online poradna